NB 1/B: Egy félidő koncentráció

NB 1/B, Piros csoport, Alapszakasz, Faragó Péter vezetőedző beszámolója:

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém – Vasas Akadémia  92-77  ( 21-24, 27-21, 23-13, 21-19)

Vasas: Moravcsik 16/6, Katona 8/6, Boros 4, Kovács 6, Andrássy 14/3.

Cserék: Sólyom 2, Kelenföldi 11, Kozma 5, Barócsi 4, Radics 5/3,Csík R. 2, Steier-.

Az első félidő furcsa számokat hozott. A lepattanót meglepetésre nagyon megnyertük, a büntető arány sok-kevés volt oda. A távolik estek be, a közelik kimaradtak, nagy mezőnyfölényünk volt, de mégis 2 ponttal vezettek a hazaiak. Számítottunk a védekezésükre, ezért short rollokkal szépen levettük 3:2 és 4:3 szituációkra őket. Védekezést is változtattak, többen faultproblémába kerültek a hazai oldalon. Mi ,Kovács Ádámmal nem nagyon tudtunk mit kezdeni az első félidőben. Pattanói és közeli pontjai “tartották” a hazaiakat. A második félidő egy teljesen furcsa bírói ítélettel kezdődött, majd folytatódott is. 3 támadásunk alatt kaptunk egy 3 másodperces fújást, pozíciózás közben!!!, majd 2 vitatható fault következett és máris 7 pont volt oda. Innen leszakadtunk már és nem nagyon tudtunk extra energiákat mozgósítani. Ilyenkor kellett volna jobban dobni illetve letámadtuk az ellenfelet de nem voltunk pontosak benne, kimerült a csapat. A vége előtt már kialakult ez a 15 pont körüli távolság a csapatok között, de a meccs képe alapján azért nincs ekkora differencia. Egy negyednyi megingás egy jobb csapat ellen nem lehetséges mert kihasználják. Nincsen probléma, készülünk az OSE elleni hazai mérkőzésre.