NB 1/B, Piros csoport, Alapszakasz, Faragó Péter vezetőedző beszámolója:

Nyíregyháza Blue Sharks – Vasas Akadémia 83-67 (23-21, 21-23, 21-11, 18-12)

Vasas: Moravcsik 7, Boros 6, Sólyom 13/9, Debreceni 12, Andrássy 15.

Cserék: Radics 7, Kelenföldi 7/3, Steier -, Csík Roli -, Kozma -, Meződi-.

Jó ritmusban kezdtük a mérkőzést, felkészültünk arra hogy az elején koncentráltnak kell lennünk, ha meccsben szeretnénk maradni. Sajnos, a tökéletes játéktól messze voltunk, ziccereket hibáztunk, de a védekezésünk stabil volt, így egy kis megingás miatt a negyed végén vezetett a hazai csapat. A második negyedben inkább a mi akaratunk érvényesült, két triplával a zóna ellen távolról is veszélyesek voltunk. Lehetett látni hogy a hazaiak csak olyan 80 százalékon pörögnek, nekünk nagyobb előnyt kellett volna kidolgozni. A harmadik negyedben a hazaiak ráléptek a pedálra, a csapatban pedig nem maradt elég erő a zárkózásra, illetve sokkal extrábban kellett volna játszani hozzá támadásban. Az első percekben kapott üres ziccerek, majd eladott labdák után kapott könnyű kosarak miatt pillanatok alatt 10 pont fölé nyílt az olló, el is dőlt a meccs. A negyedik negyed formalitás volt. Ezzel együtt a negyedik negyed végén, akik lehetőséget kaptak szépen tartották az eredményt, sőt faragtak belőle a hazaiak kezdői ellen. Nem szeretnék sokat szakmázni, ezen az estén egy félideig aránylag jól játszottunk, de nem elég jól ahhoz hogy olyan előnyt szerezzünk, aminek az esetleges megfordításába a hazaiaknak nagy erőket kellett volna fektetni. Ehhez kell a rutin és a helyzetek kihasználása. Hogy ilyen játék mellett mondjuk 8-9 pontos előnnyel forduljunk és akkor nem olvadunk le 3 perc alatt. Ehhez ma sokat hibáztunk. Pozitív hogy szerintem a játékunkkal a most következő meccsekre jó esélyeink vannak. Megkezdhetjük lassan a zárkózást a 10-11 helyhez első lépésben. Minden erőnkkel ezen vagyunk. A Baja érkezik hozzánk vasárnap, akik túl hektikusak ahhoz hogy egyértelmű esélyesei legyünk a mérkőzésnek. Jó is ez az óvatosság, mert ez fog bennünket előre vinni. Szeretnénk visszavágni nekik a harmadik fordulós vereségért. Mindenkit várunk a Sport 11-be vasárnap.