NB 1/B, Piros csoport, Alapszakasz, Faragó Péter vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia – MEAFC-Miskolc  91-75   (22-21, 26-19, 24-19, 19-16)

Vasas: Moravcsik 4, Radics -, Boros 14, Kelenföldi 11/3, Andrássy 21/3.

Cserék: Kozma 2, Sólyom 26/12, Debreceni 10, Steier 3/3, Barócsi -.

A vendégeknél, ahogy számítottunk rá, már jönnie kellett Thortonnak. Az első mérkőzésen 13 pontos vereséget szenvedtünk, legalább 14-el kellett győzzünk ma. Nem szeretem a korai nagy vezetéseket, mert könnyen vissza lehet jönni belőle és elkényelmesíthet, ha nincs ott a gyilkos ösztön. Az első félidőben a vendégek domináltak minket támadó pattanóban, viszont a sebességet és a ritmust mi diktáltuk. Mindkét csapatnak megvoltak a helyzetei, mi agresszívabbak voltunk a palánk alatt és jó százalékkal dobtunk a kiosztásokból is zóna ellen. Félidei 8 pontos vezetésünknél egyszerűen muszáj volt elsöprő harmadik negyedet produkálnunk. A 30. percre elértük a 14 pontos áhított különbséget, majd a 19 pontos vezetést is. Itt megtorpantunk és egy pár könnyelmű eladott labdánk után már ott toporgott a Miskolc 10 pont körül. Ekkor kaptunk észbe megint, a váltott védekezés Thortonon meghozta az eredményt is és kialakult a negyedik negyedre az a biztos vezetés ahol felszabadultak tudtunk lenni. Még egyszer elmentünk 18-19 ponttal, de innen már nem volt visszaút a vendégeknek. Jól felkészülve, görcs nélkül, kis pontatlanságokkal sikerült lehozni az első meccsünket a szezonban, amelyikben minden negyedet megnyertünk. Szakmailag is elégedett voltam, megbirkóztunk egy nehéz feladattal egy jó csapat ellen. Igyekszünk nyerni a következő mérkőzésen és visszavágni a Pécsnek a hosszabbításos vereségért. Továbbra is üldözzük a mezőnyt, ezzel a mentalitással lépünk fel, a matek még ráér nekünk. Egyesével haladunk előre.