NB 1/B, Piros csoport, Alapszakasz, Faragó Péter vezetőedző beszámolója:

MAFC – Vasas Akadémia   79-66 (15-16,15-17, 22-18, 27-15)

Vasas: Moravcsik 11/3, Boros 13, Csík 2, Debreceni 10, Andrássy 7/3.

Cserék: Kelenföldi 8/3, Sólyom 10, Radics 3, Barócsi 2, Steier -, Kozma-.

A meccs első félideje úgy zajlott, ahogyan felkészültünk és begyakoroltuk. Az elején nagyon keményen egész pályán felvettük az embert és tiltottuk az első passzokat. Támadásban készültünk zóna ellen is és szépen támadtunk, de már ekkor is pontatlanul. Kissé sokat állt egy helyben a labda és legalább 10-12 labdát adtunk el bejátszási kísérletek miatt. De védekezésünk szilárd lábakon állt, mondhatom hogy szinte csak büntetőből vagy bravúr triplából dobtak a hazaiak, nem nagyon emlékszem teljesen üres helyzetre. A félidő végén a gyengébb dobószázalékunk miatt csak 3 pont előnnyel vonultunk le, a játék képe alapján,csak ha kicsit is jobban dobunk már 2 számjegyű lett volna a különbség. A harmadik negyedben folytatódott a szigorú védekezésünk, sajnos itt már lemaradtunk párszor és több pontot tudtak dobni a hazaiak. Nyílt meccsen, 1 pontos hazai előnnyel fordultunk bele a negyedik negyedbe. Itt vétettünk pár hibát, főleg kommunikációban és gyenge oldal segítésben, 2 kulcs triplát is dobott a MAFC, így megérdemelten nyert. A végén még próbáltunk csapdázni és egyebeket, nem reális ez a differencia, ennél sokkal szorosabb pár pontos meccsnek mondanám inkább. A negyedik negyedben csúcsosodott ki a támadási hatékonytalanságunk, nem tudtunk válaszolni rögtön a kapott kosarakra. Összesen 26/3 triplát dobtunk 36%-os mezőnyözéssel vegyítve, 17 eladott labdával. Hiányoztak a valóban jó egyéni teljesítmények támadásban, de ezúttal nagyon tetszett a védekezésünk, igaz nem nyertünk. A csapat szépen odaállt és valahol örömmel tölt el ezekben az időkben is hogy a győzelmünk saját magunktól függött inkább. A Budafok ellen a jó védekezés mellé aránylag oké támadás párosult és győztünk, itt csak az egyik oldal volt meg, de még így is esélyt adtunk magunknak. Jön az új év és a Nyíregyháza elleni első meccs. Utána számunkra meghatározó január-február jön, amelyben meglátjuk hogy lehet-e közünk még a playoffhoz vagy sem. Bizakodó vagyok, hogy odaérhetünk a tülekedésbe a végén.

Boldog új évet mindenkinek. 2019 nehéz és tanulságos volt, de köszönjük ezt a tapasztalatot is.