NB 1/B, Piros csoport, Alapszakasz, Faragó Péter vezetőedző beszámolója:

MTK-Elite Basket – Vasas Akadémia 63-60  ( 14-20, 19-14, 13-18, 17-8)

Vasas: Moravcsik 10, Boros 4, Sólyom 17/9, Debreceni 8, Andrássy 14/6.

Cserék: Kelenföldi 5, Csík Ricsi-, Steier -, Radics -, Barócsi 2.

Mielőtt elkezdeném a beszámolót, meg kell említsem hogy a csapat hihetetlenül akar és remek munkát végez. Jó hangulatban és nagyon odafigyelve teltek az edzések a héten. Ennek meg is lett az eredménye. Az MTK az egyik legerősebb csapat hazai pályán, ezért minden részletre odafigyelve készültünk. Azt hiszem nagyon jól. Az első negyedben tulajdonképpen, de mondhatom a félidőben eldőlt ki ma a jobb csapat. Lehengerlően kezdtünk támadásban és védekezésben is, az ellenfél 4-5 perc után zónára váltott. Az egyetlen esélye az volt hogy nem védekezik. A védekezésünk az ez évi legjobb volt, néhol már a nagyszerűt súrolta. Sajnos 18/3 volt a félidei triplamutatónk és néhány abszolút Nagy bravúrtriplával volt egál körüli a félidő. A harmadik negyedben sem változott nagyon a játék képe, kétség nem férhetett hozzá hogy ki dominál. A gyatra dobószázalékkal együtt ismét fantasztikusat védekeztünk, eldőlni látszott a mérkőzés. A negyedik negyed hozta meg a hazaiaknak az áttörést, nekünk meg a letörést. Sorra hagytuk ki a ziccereket és a triplákat. Érthetetlen helyen és időben eladott labdák sora. Egyik sem meglepő egyébként egy fiatal csapatnál. Sajnos ez a láncreakció ami elindult folytatódott, a rossz döntésekkel és a kihagyott közeliekkel magunkat bizonytalanítottuk el. A végén pedig páran elbújtak a felelősség alól és nem mertek vállalni sem. A konklúzió az egészben az az, hogy hiába védekezel fantasztikusan, hiába vagy látszólag jobb, hiába szedsz 51 lepattanót, a játékot még mindig kosárra játsszák. A negyedik negyedbeli 8 pontunk sokba került. Ezzel együtt, ma nem voltam elégedetlen. Persze, ismét fájó hogy kikaptunk, de nekünk duplán meg kell dolgozni mindenért. Ez sajnos nem egy mese most, ahol ha szívünket kirakjuk a pályára akkor automatikusan nyerünk. Nagyon kemény tükröt kapunk ebben a bajnokságban eddig. Nem is baj, mert csak így lehet fejlődni. Tehát nem vagyok elégedetlen, mert látom hogy miben léptünk előre akár előző héthez képest is. Teljesen egyértelmű feladatunk van. A következő két hazai meccset be kell húzni, hogy pozicionálni tudjuk magunkat jól a második körre , ahol valljuk meg szerencsésebb sorsolásunk van, mint az elsőben. Nincs mese, muszáj megnyerni a következő mérkőzést. Az MTK csapatának természetesen gratulálok, otthon erős társaság, masszív távoli dobókkal. Mi magunk pedig ne csüggedjünk. Kemény tanulópénz ez a bajnokság, tele fájó szoros vereségekkel, de hinni kell benne hogy megvan a játék hozzá hogy előrébb lépjünk. Ahogy láttam a hitet a mostani meccsen, úgy kell csinálni. Gratulálok a saját csapatomnak is ahhoz hogy végig kitartottak a terv mellett. Ha majd be is találunk, talán nyerhetünk.