NB 1/B, Piros csoport, Alapszakasz, Faragó Péter vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia- Nyíregyháza Blue Sharks 80-82 ( 16-24, 28-19, 26-16, 10-23)

Vasas: Moravcsik 2, BOROS 18/3, Sólyom 11/3, STEIER 16/12, ANDRÁSSY 18/3.

Cserék: Katona 7/6, Kovács 8, Kelenföldi -.

Nem szoktam a beszámolóimat megírni a meccs napján, mert mindig kell idő hozzá amíg összeáll az egész mondanivalóm, jelenetek a meccsből. Ma azonban kivételt teszek, mert nagyon tiszta már most a kép a befejezés után pár órával. Kezdem a meccs krónikájával. Ez kissé szakmaibb lesz majd. A stratégiánk szerint alakult a mérkőzés eleje. Már előre tudtuk hogy sok mindent a magas játékosukkal nem tudunk kezdeni, de Steier Bence jó matchup lesz Bazsóra. Be is jött ez a számítás, nem volt szükség több magasra. Ami viszont nem jött be az az, hogy a Nyíregy 70 százalékkal dobott az első negyedben. Ez azt jelentette hogy viszonylag hamar nagy vihar alakult, nekünk pedig ezt túl kellett élni. A támadásainkat sokszor mélyre vittük és mivel azokra a helyekre törtünk rá ahonnan jöttünk, illetve a már betömörülő védelemre törtünk, így menetrendszerűen jöttek az eladott labdák is. Kis területen akartunk a saját hátunk mögé megjátszani helyzeteket. Egyszóval mindent bedobott a Nyíregy, mi pedig ritmustalanok voltunk, de csak 9 pont volt közte. A második negyedben pedig elindult a játék. Tóth Gergely egyhuzamban 12 percet volt a pályán és fáradni látszott. Magasabb fordulatra kapcsoltunk, volt spacing és megtaláltuk egymást kívül és belül is, a védekezésünk pedig elkezdett működni. A félidőre már nálunk volt a vezetés. Ami a harmadik negyedben történt, arról csak azt tudom mondani hogy szenzációs. Amit védekezésben és támadásban műveltünk, egyszerűen öröm volt nézni. Nagyon magas szinten kosárlabdáztunk, talán ennél jobban nem is tudtunk eddig. Tranzicióban remekül zártunk vissza, már fent megelőztük a centert hogy ne mélyen vegye át. A pindown ( alsó zárás) helyzetekre felkészülten tapadva mentünk követve az embert. Olyan flowba volt a társaság hogy átragadt a támadásra is. Mély leválások, kosár utáni visszaindítás, bravúrtripla, bátor játék. A negyedik negyedet 12 pontos előnnyel kezdtük, de volt már 16 is mikor időt kért az ellenfél. 5:30 volt vissza a meccsből, amikor momentumunkat vesztettük. Olaszország a foci vb döntőjében megszerzi a vezetést a 6. Percben, majd beparkolja a kapu elé a védőket és megpróbálja a 90. Perc végéig védeni az előnyét. Kapkodás, védekezési hibák, labdabirtoklások esetlen megoldása ( Ez visszatérő probléma, a Budafok és MTK meccsen is volt, csak kívülállónak nem olyan látványos, főleg ha nyerünk). Nem osztottuk meg a labdát. Pattogtattuk sok ideig, a védelem szinte állva tudott készülni az 1-1 elleni akciókra. Ahogy az lenni szokott, mindenki hozzátette a kis hibáját. Nem találjuk meg zóna ellen a dobó embereinket, nem húzzuk szét őket hogy lehessen betörni. A pályán keresztbe szeretnénk forgatni a labdát a két 45 fok között. Labdavezetéssel szeretnénk meccset nyerni, de legfőképpen inkább az eredményt tartani. Hogy mentsem a menthetőt, lehoztam Gézát, szinte megkérve a Nyíregyet hogy legyenek kedvesek lentről tuszkolódni inkább, mint betörés kiosztásokra játszani. Ez nagyjából sikerült is, de támadásban megálltunk. És akkor ha ez nem lett volna elég, jött az én hibám is. Most eltaktikáztam magam az időkéréssel. Úgy gondoltam hogy a nagy lendülettől túl fog pörögni a Nyíregy, ez meg is történt csak 2/0 büntető lett belőle. Ez után az érzelmeimre hallgattam, de most nem hoztam jó döntést mert egy vagy talán két ütemmel hamarabb kellett volna időt kérni, és nem spórolni vele a végéig. Az az érzésem legalább bejött hogy mi vezethessük az utolsó támadást. Bencére hívtam egy gyors fake pin and popot( gyors cselezett elzárás kifelé válás), sajnos nem sikerült belőle kosarat szereznünk. Nagyon sajnálom hogy leolvadtunk a végén, mert a szezon eddigi legjobb középső két negyedét láttam, de most mindannyian sokat hibáztunk a legvégén. Elfáradtunk a 8-as rotációban is. Megdicsérem azonban a gárdát, mert folyamatosan fejlődünk és erőn felül teljesítünk védekezésben és ma a belüket kihajtották. Magas színvonalú játékot játszottunk helyenként. Popper Péter idézetével fejezném be az értékelést mára, amely így szól: “ A sikeres emberek titka , hogy nem lehet mindig jól járni”.

Gratulálok a Nyíregyházának a fordításhoz és a győzelemhez.

Kiemelendő teljesítmények: Ebben a rovatban mindig megnevezem a kiemelt teljesítményeket. Ma mindenki nevét ide szeretném tenni mert ténylegesen örömet okoztatok. Este 23:26 van, amikor írom a beszámolómat és mondom nektek, amikor olvassátok ezt, ne legyetek bánatosak. Nem járhatunk mindig jól. De várjatok nagyon sokat magatoktól és bosszantson a mai titeket. De ne bántson. A lendületünket megtartva Nagykőrösre utazik a csapat a jövő héten, nagyon fontos meccsre.

Fotó: Bornyi Márton