NB 1/B, Piros csoport, Alapszakasz, Faragó Péter vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia – Salgótarján 71-61  (12-14, 15-16, 20-22, 24-9)

Vasas: Moravcsik 13/6, Boros 11, Sólyom 2, Debreceni 8, Andrássy 14/3.

Cserék: Kozma 4, Radics 6, Kelenföldi 7, Steier 6/6.

A mérkőzés idegesen és kissé görcsösen kezdődött számunkra. A Salgótarján lassú tempót diktált és a legnagyobb baj az volt hogy diktált. Nekik tökéletesen elég volt hogy behúzódnak a festékbe öten és várnak a rontásainkra. Eközben védekezésben mindkét csapat kiegyensúlyozott volt. Nem azért mert rossz volt a dobószázalék, hanem mert egyik csapatnak sem volt nagyon üres dobása. Látni lehetett, hogy ma este egy lassabb, jóval taktikusabb és fizikálisabb mérkőzést játszunk majd. Ehhez kellett az első negyedben a sok ziccer rontása a részünkről. Sok fault is volt, csordogált a mérkőzés. A harmadik negyedbe a vendégek megléptek 5 ponttal. Alig esett mezőnykosár, így nagyon nagy értéke volt egy-egy triplának. Úgy néz ki ez felébresztett minket és egy periódusban mindent értékesítettünk támadó oldalon és védekezésben még jobban teljesítettünk, így sikerült ellépnünk mínusz 5 pontról plusz hatra 3 percen belül és ez a meccs végét is jelentette. Hozzá kell tegyem, hogy a meccs nagy részében a vendégek akarata érvényesült, ezzel együtt csodálkoztam hogy 6-8 pontos hátránynál sem jöttek ki emberfogásra és késztettek minket gyorsabb játékra, az álló zóna ellen tulajdonképpen lepörgettük a huszonnégyeket. Most már ki merem jelenteni, hogy beleszoktunk ebbe, hogy ellenünk mindenki zónázik, a zóna elleni játékunk is jó volt ma. Nem feltétlenül a tripla százalékunkra gondolok, hanem a labda nélküli mozgásokra és helyzetek kialakítására. Örülök a győzelemnek, mert nagyon akarta a csapat, emiatt kissé görcsössé sikerült az első 3 negyed, de a negyedikben folyékonyan mentek a dolgok. Jó ellenfelet győztünk le, akik az edzőváltás óta felszabadultan játszanak és erősödtek is véleményem szerint. Folytatás a Honvéd ellen!

Fotó: Bornyi Márton