NB 1/B, Piros csoport, Alapszakasz, Faragó Péter vezetőedző beszámolója:

Bajai Bácska FKE – Vasas Akadémia 91-69  (21-21, 22-19, 28-14, 20-15)

Vasas: Moravcsik 4, Boros 19/3, Csík Ricsi -, Andrássy 6, Debreceni 13.

Cserék: Sólyom 12, Kelenföldi 3, Radics 4, Steier 6/6, Kozma -, Barócsi -, Csík Roli 2.

Kissé akadozva kezdtük a meccset, ami a támadást illeti, de a védekezés rendben volt legalább. Sajnos támadó lepattanók után a Baja második esélyből szerzett kellemetlen kosarakat, mi pedig bajban voltunk a közeliek értékesítésével. Az első negyed így végződött egyenlőre, volt hiányérzet. A második negyedben sokat nem változott a játék képe. A kosarakat most könnyű befutásokból, figyelmetlenségekből kaptuk, az indításaink elhaltak, pedig alkalmanként az ellenfél egyes játékosai vissza se futottak. Figyelmetlenségeink és dekoncentráltságunk közben 3-4 ember futott egy oldalra indításban, középen hoztuk fel a labda , majd magunk mögött eladtuk felugrásból, nem tudtuk kinek passzoljuk, ki fusson be. Ezzel a dekoncentráltsággal is legalább 3 pont volt csak a hazaiaknak a félidőben. Valamelyest tartottuk magunkat a tervhez dobott tripla nélkül!!40 pontnál jártunk félidőben. A harmadik negyedet eleje egy szempillantás alatt eltelt. 14-2 rohanás a hazaiaktól, közte egy időkéréssel tőlem, el is dőlt a meccs. A többi rész már csak veszett fejsze nyele volt, még megpróbálkoztunk mindennel, de Dr. Ágfalvi Bálint régi játszótársam és ellenfelem beemelt 4 triplát, ahogy ez lenni szokott tét nélkül hajigáltak a hazaiak elég pontosan. Nyersen fogalmazva nagyon megbüntettek minket 4-5 perc kihagyásért de ennyi nagyon sok egy 40 perces meccsen. Attól hogy a csapat fiatal, még mindegy egyes játékosnak el kell döntenie, hogy szeretne-kompetitívan kosárlabdázni, illetve szeretném ha a belső motiváció megnőne az iránt hogy megmutassam hogy jobb játékos vagyok mint az ellenfél játékosai.Ez elsősorban döntés kérdése, majd szokás kérdése. Jelenleg ezen dolgozni kell. Látszólag idén, nagyon erős hazai pályák vannak, ingadozások hétről-hétre. Most ebben az új trendben kell nekünk idegenben értékes győzelmeket aratni, ha nem csak úgy karcolni szeretnénk alulról a rájátszást. Nem gondolom hogy a csapat jóllakott a hazai győzelem után, egyszerűen ez ilyen rutinrókák ellen kevés abban a teremben. Jövő héten Veszprémbe látogatunk majd, szombaton. Szeretném ha megadnánk az alapját a következő pár mérkőzésnek, az ottani játékunkkal. Gratulálok a Baja csapatának, már most várom a visszavágót!