NB 1/B: Vissza az útra

NB 1/B, Piros csoport, Alapszakasz, Faragó Péter vezetőedző beszámolója:

Nem voltunk könnyű helyzetben. A hazaiak a zsinór 9., ebben 3 egylabdás meccset buktak előzőleg, mi pedig a Nagykőrös ellen néztünk bele egy vereségbe. Nem vártam szemkápráztató játékot, de abszolút jól reagált a csapat és nem pazar, de szívós és taktikus játékkal kiharcolta a győzelmet. A meccs a mi akaratunk szerint kezdődött. A passz sávokban voltunk, nem engedtünk teret a hazaiaknak. Ellenfelünk ebben a játékrészben kiharcolt 10 büntetőjének köszönhetően tartotta magát. Védekezésünk nagyon jól működött, támadásban pedig már kiosztottunk 10 gólpasszt. A második negyedben a hazaiak kissé magukra találtak, mi pedig engedtünk a gyeplőn. Pár elkésett rotáció után távolról is fel tudták emelni illetve még mindig tartott  a büntető show az elkésett segítésekből vagy túlzott agresszivitás miatt. Ezzel semmi gond nem volt, egyszerűen nem engedtünk könnyű kosarakat. A harmadik negyedben aztán okosan játszottak a hazaiak, a játékvezetők meg nem igazán tudták  hogyan reagáljanak. Faulthatáron túl védekeztek a hazaiak és kiharcolták pár percre, hogy velük foglalkozzunk. Érdekes támadófaltok, egy nem kosárlabda pályára való rúgás a földön fekvő játékostól, majd technikai ellenünk. 3-4 perc kellett, mire úgy tisztáztuk a helyzetünket és elkezdtünk okosan játszani és nem törleszteni. A negyedik negyedben többször is elment az ellenfél 3-4 ponttal, a segítések lemaradtak de sikerült sebességet váltanunk elsősorban védekezésben így idő kérdése volt, hogy mikor jutunk előnyhöz. Ez végül csak a legvégén történt meg. 2 perccel a vége előtt alacsony szerkezetre váltottunk, ami bejött és pár addig nem játszott figurával egyenlítettünk és át is vettük a vezetést. Rendkívüli helyzetben szoktam csak kiemelni játékosokat de most megteszem. Boros Márk már hetek óta jobb formában van és a vereségek ellenére nagy intenzitással segíti a csapatot. Ez most sem volt másként, majdnem tripla dupla közeli teljesítménnyel rukkolt elő, szerzett labdái a negyedik negyedben kulcs megmozdulások voltak. Emellett Moravcsik Áronnal ketten az első félidőben 16 pontot szerző Kozák Marcit 1 ponton tartották a második játékrészben. Áronnak volt ideje egy létfontosságú triplát és két fontos büntetőt is elhelyezni az ellenfél gyűrűjében. Medve Máté végjátékbeli visszatérése és hárompontosa nagyot lendített a csapaton, és rutinja megnyugvást adott a többieknek is. Várakozáson felüli teljesítmény volt, nagyon örülök neki. Radics Gerzsonnak pedig nem élete meccse volt, de most is óriási támadó pattanót és kosár jó plusz egyet szerzett lélektanilag fontos pillanatokban. Barócsi Ádám a ponterős játékával pedig az első félidőben emelte fel a csapatot. A mai napon mindenki más is remek játékkal rukkolt elő, ki védekezésben, ki támadásban vette ki a részét. Ezek az egyéni extrák mindig kelleni fognak nekünk a stabil csapatteljesítményen kívül. Éppen a menetelésünk közepén vagyunk, pár meccsen túl és pár jön még. A playoffhoz közeledve a célunk, hogy az élbolyban maradjunk és ehhez pedig ilyen játékra lesz szükség. Gratulálok!

MEAFC-Miskolc – Vasas Akadémia  80-84 (15-25, 25-20, 23-18, 17-21)

MEAFC-Miskolc:  Kozák M. 17/6, Lippai Sz. 22, Kozák B. 2, Tóth B. 8/6, Orliczki M. -, Csere: Homoki D. 13/3, Tóth V. 8, Érsek M. -, Tóth G. 6, Béres D. 4, Vezetőedző: Szollár Gergő.

Vasas Akadémia:  Moravcsik Á.13/9, Boros M. 18, Farkas A.-, Kelenföldi D. 10, Krasovec Á. 7/3. Csere: Barócsi Á. 15/6, Radics G. 7, Dormán B. 3/3, Debreceni D. 3, Medve M. 8/3. Vezetőedző: Faragó Péter, edző: Stephen Arigbabu,

Szollár Gergő: Először is gratulálok a Vasasnak. Nehéz ilyenkor szavakat találni, mikor a harmadik egylabdás meccsünket bukjuk el ebben a hónapban. Annak örülök, hogy egy top csapattal tudtunk szoros mérkőzést játszani, de ennél több fog kelleni ahhoz, hogy ebben a bajnokságban meccseket nyerjünk. Dolgozunk tovább a győzelemért.

Faragó Péter : Örülök, hogy a Nagykőrös mérkőzés után sikerült nyernünk. Sejtettük, hogy nem lesz könnyű mérkőzés, annak ellenére, hogy a hazaiak zsinórban több mérkőzést is elvesztettek, nem föltett kézzel fognak kiállni. Mi is voltunk ilyen helyzetben tavaly, úgyhogy tudjuk milyen napról-napra harcolni, hogy meglegyen az első győzelem. Az első  és a negyedik negyedben tudtuk a védekezésünkkel ráerőltetni az akaratunkat a hazaiakra, a köztes negyedekben kicsit lelazultunk. Mindig vissza tudtak jönni 10 pontról, a végén kellett egy pár extra egyéni teljesítmény tőlünk, úgy gondolom, hogy egy jó mérkőzés volt és megérdemelten nyertünk. Gratulálok a sajátjaimnak is, sok sikert kívánok a Miskolcnak, hogy legyen meg az első győzelem és szakadjon fel ez a gát.