NB 1/B: Görcs majd oldódás

NB 1/B, Piros csoport, Alapszakasz, Faragó Péter vezetőedző beszámolója: PVSK-Cargate – Vasas Akadémia  66-95  (24-22, 18-29, 15-23, 9-21)

Vasas: Moravcsik 17/3, Boros 21, Radics 11/3, Kelenföldi 8, Andrássy 11.

Cserék: Sólyom 3, Debreceni 14, Kozma 2, Barócsi 6, Csík-, Kódor-.

Sokat készültünk a mérkőzésre, mint mindegyikre. Az első negyedben is kialakulhatott volna az ami a másodikra, de ez a buta eladott labdáink miatt nem sikerült. A második negyedben szinte minden támadásunkból kosarat értünk el, kevesebbet hibáztunk, több felállt védelem elleni játékra késztettük a hazaiakat akik kevés alkalommal jutottak el a gyűrűig. A második félidő elején nem sikerült egyből robbantani, ez inkább ismét kicsit kapkodós volt. A negyedik negyed elején jött a pont amikor megtörtük a hazaiakat teljesen. Több sérülés is sújtotta őket, ez az érdemünkből semmit sem von le, főleg annak tükrében, hogy ezen beszámoló írásakor ugyanazzal a csapattal megverték a BKG csapatát tegnap. Így értékes győzelemmel és magabiztos játékkal értünk el győzelmet egy nehéz helyen. Úgy játszott a csapat hogy tudta mit akar és ez tetszett. A pécsi fiataloknak  és Rab Gyula edzőnek sok sikert és kitartást kívánok az elvégzett munkához. Szakmai szelet a végére: 95 pontot értünk el idegenben mindössze 2 bedobott triplával. Zóna ellen közeli befejezéseink és sok labda nélküli mozgásunk is volt. Egyensúly volt a palánk alatti és mezőny befejezések között is. A lepattanókat is domináltuk. Legközelebb az MTK csapatát fogadjuk a Sport 11-ben. Az első mérkőzésen kikaptunk tőlük, így a visszavágás  az egyetlen opció ami maradt nekünk.