NB I/B: Óriási diadal a Veszprém ellen, egy győzelemre a döntő!

NB I/B, Piros csoport, rájátszás, 1-8. helyért, elődöntő, 2. mérkőzés, Sport11

Vasas Akadémia – HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 74 – 67 (18-16, 18-6, 15-18, 23-27)

Sport11, 250 néző, Vezette: Fodor, Hervay, Goda (ellenőr: Hartyáni)

Vasas Akadémia: Moravcsik 19/9, Katona 10/6, Boros 15/3, Andrássy 5, Völgyi 9.
Csere: Kiss 6, Kozma 5/3, Kovács B. 5, Steier -, Sólyom -. Vezetőedző: Faragó Péter. Edző: Lekli József.

A Veszprém legjobb dobói: Helmeczi 19/12, Kovács S. 13/3, Simon 12.

Fiaink abban a tudatban léphettek pályára saját közönségünk előtt, hogy bár egy vereségre van a „kiesés”, egy győzelemmel hirtelen a terhet is visszahelyezhetik a veszprémi vállakra. Ebből az lett, hogy a Faragó-legénység története egyik legösszeszedettebb félidejét produkálta, benne egy 18-6-os második negyeddel, így igen komoly számszaki és lélektani fölénnyel fordulhatott a mindig kritikus harmadik játékrészre.

Az egész rájátszásban ellenállhatatlan Boros Márk (15 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) zseniális gyűrű közeli befejezései és a támadásban óriásit játszó Moravcsik Áron (19 pont, 3/5 triplából, 9 kiharcolt fault), valamint a dupla dupla közelben teljesítő Völgyi Marcell (9 pont, 10 lepattanó) mind igazi vezér produkciót hoztak és hiába kapaszkodott fel látótávolságon belülre a második kiemelt, higgadt maradt szemtelenül fiatal csapatunk és lehozta győztesen ezt a papíron kiemelten nehéz rangadót, így szombaton este már a döntőbe jutásért léphet parkettre Veszprémben.

Lepattanózásban most mi domináltunk (36-25), ez is jól mutatja, frissességben és erőben mennyivel feljebb tudott kapcsolni a gárda, a padról pedig jött több, a megszokottnál jobb teljesítmény, Kiss, Kozma és Kovács is fontos kosarakkal szálltak be ugyanis ebbe a meccsbe, 32 perc felett pedig egyik vezérünknek sem kellet játszania, ami szintén fontos tényező lehet a szombati derbi előtt.