NB I/B: Zsinórban kilencedszer nyertünk!

NB I/B, Piros csoport, alapszakasz, 14. forduló, Sport11, mérkőzés összefoglaló

Vasas Akadémia – Calle Pubfood Békési SzSK 92 – 54 (30-10, 14-21, 27-10, 21-13)

Sport11, 50 néző, vezette: Tőzsér, Lövei, Major (ellenőr: Schaffer)

Vasas Akadémia: Moravcsik 10, Katona 13/6, Boros 5, Kiss 7, Andrássy 14/3.
Csere: Kovács 11, Barócsi 2, Steier 11/6, Kozma 4, Sólyom 9/3, Csík Ri. 6, Csík Ro. -. Vezetőedző: Faragó Péter. Edző: Lekli József.

A Békés legjobb dobói: Nagy Ba. 10/6, Krsztics 8/6, Koma 8.

Csapatunk még mindig a sérülésből lábadozó Völgyi Marcell nélkül volt kénytelen kiállni, ennek ellenére az idegenben még nyeretlen Békés ellen hazai környezetben elvárta magától  a győzelmet a zsinórban hat bajnoki- és két kupadiadal után kiálló felnőtt alakulatunk.

A derbi álomszerűen indult Faragó Péter és Lekli József legénysége számára, hiszen nem csak, hogy teljesen más sebességgel közlekedtek a pályán fiaink, de ezt számszerű különbséggel realizálni is tudta a pár napja visszatért Andrássy Géza (23 perc, 14 pont, 11 lepattanó, 7 szerzett labda, 2 gólpassz, 31 VAL) húzta Vasas Akadémia, így az első negyed vége előtt már 25 ponttal (!!!) ment a társaság (30-5) és innen lényegébe véve már nem is nézett vissza szemtelenül fiatal átlagéletkorú gárdánk.

A második etapban még megpróbált 15 ponton belülre jönni a vendég együttes, de végül így is fennállása egyik legsimább NB I/B-s győzelmét aratta a gárda, mely csapatszinten 28 gólpasszal zárt és 20-szal több lepattanót szedett össze az ellenfélnél.

Ilyen módon a kulcsembereket sem kellett 30 perc felett játszatni, ami fontos tényező a vasárnapi, PVSK-Kronosz elleni, idegenbeli rangadó előtt, ráadásul Csík Richárd személyében egy 17 éves, saját nevelésű hátvéd is bemutatkozott az NB I/B-ben, nem is akárhogyan, bátor játékkal és 6 dobott ponttal!

Mellette a 11 egységig jutó, nagyon jó ritmusban és egyre magabiztosabban játszó, szintén 17 esztendős Kovács Bálint Benedek teljesítménye is kiemelendő, de a nála egy évvel idősebb Sólyom Botond (9 pont) és a 19 éves Steier Bence (11 pont, 3 lepattanó, 2 gólpassz) feljavuló performansza is említést érdemel.

A Sport11-ben legközelebb jövő pénteken, 17:00-tól lép fel az együttes, méghozzá a Salgótarján ellen, ahol a Hepp-kupa négyesdöntőjébe jutás lesz a tét.