NB 1/B, Piros csoport, Alapszakasz, Faragó Péter vezetőedző beszámolója:

Salgótarján – Vasas Akadémia 72-63  (21-14, 9-22, 27-15, 15-12)

Vasas: Andrássy 17, Boros 13/3, Moravcsik 14/3, Sólyom -, Kelenföldi -,.

Cserék: Debreceni 6, Csík Ri. 4, Radics 8, Steier -, Barócsi 1.

A Salgótarján otthoni környezetben nagy lendülettel kezdte a mérkőzést. Erre számítottunk is, látszott a játékunkon. Sajnos a megvalósításba csúszott némi hiba és pontatlanság ezért a hazaiak tudták megnyerni az első negyedet. A második negyedben szép lassan alakítottuk az eredményt a magunk javára. Jó védekezésünk mellett Herendic már a második támadó hibáját szedte össze, Sömenek egyedül pedig kevés volt. Ekkor nagyon beindultunk, volt egyensúlya a játékunknak, a hazaiak pedig kissé kétségbe estek. Az ő kétségbe esésük a harmadik negyed elejéig tartott, amikor is egy 8-0 rohammal visszajöttek a meccsbe, sőt a vezetést is visszavették. Egyszer ledolgoztunk egy nagy hátrányt, sőt még előnyt is építettünk mellé, majd 2 perc alatt megint kezdhettük elölről. Idegesítő volt. A harmadik negyed második felében és a negyedik negyedben a forgatókönyv nem nagyon változott. Megint visszajöttünk a mérkőzésbe, sajnos kulcspillanatokban ziccereket hibáztunk és a negyedik negyedben lévő 4 perccel a vége előtt adódó óriási lehetőséget sem sikerült kihasználni. Hazai oldalon jöttek extrák és páran előléptek, úgy gondlom ez döntött. Bravúrtriplák, kezdeményezés, eltökéltség. Ebből talán az utolsó jellemzett minket időközönként, a többi a hazaiakat. A továbbiakban a szerény triplázásunkon és a büntetőn kell nagyon sokat javítanunk, illetve mindenkinek ki kell venni a részét a közös munkából. Sajnálom ,mert nem egy verhetetlen csapattól kaptunk ki, simán benne volt a meccsbe akár egy nagyobb arányú győzelmünk, a harmadik negyed eleje sokba került ma, így megérdemelten nyert a Tarján. Várjuk a Nyíregyháza elleni meccset szombaton, a továbbiakban pedig minden idegenbeli bravúrra szükségünk lesz, ezt most nem jött össze, sokat tanulunk belőle úgy érzem. Sok sikert szombatra!