NBI/B – Megvan az első győzelem

Huszonegy ponttal verték akadémistáink a MEAFC együttesét, s ezzel megszerezték az idény első győzelmét. Kosárlabdázóink jó védkezésüknek köszönhetik a sikert, amely önbizalmukat is megerősítheti a folytatásban.

FÉRFI NBI/B Piros-csoport. 2. forduló.

Vasas Akadémia – MEAFC-Peka Bau 77-56 (17-13, 22-16, 22-14, 16-13)

Vasas: Karosi (14/6), Takács (12/6), Pleesz Á (1), Fekete (5), Pleesz G. Csere: Makkos (4), Kelemen (8), Homoki (6), Rosta (19/6), Farkas (8), Bérces.

MEAFC: Kozák (10), Meleg (12/3), Orliczki (3), Gadus (4/3), Czirbus. Csere: Tóth (6/3), Bankó (4/3), Velkey (5), Lippai (8), Gerőcs (4), Ragályi.

Az első fordulóban Nyíregyházán elszenvedett kétpontos vereséget követően, a MEAFC ellen, immáron hazai pályán akartak szépíteni akadémistáink.

Karosi Gergely az első támadásból vezetéshez juttatta együttesünket, majd Fekete Viktor és Homoki Donát volt eredményes. A vendégek azonban minden találatunkra válaszoltak, így 6-6-os állás alakult ki. A folytatásban Kelemen Ádám, Rosta Péter és Homoki pontjainak köszönhetően azonban sikerült minimális vezetéshez jutnunk és azt meg is tartanunk. A negyedet így négypontos előnnyel zártuk.

A második játékrész elején azonban picit beragadtuk, és nagyon gyorsan fordítottak a vendégek. Takács Dániel triplájának köszönhetően azonban már a második percben visszavettük a vezetést, Karosi, Takács és Fekete pontjai révén a 14. percre nyolcpontosra nőtt az előnyünk (26-18), a 11.-ben pedig már tizeneggyel vezettünk (34-23). Ekkor a miskolciak időkéréssel próbálták megtörni a lendületünket, nem sok sikerrel. Rosta triplája nyomán a 17. perc végén 37-25-es vezetéshez jutottunk, a nagy szünetre pedig tízpontos megnyugtató előnnyel vonulhattunk az öltözőbe.

A harmadik negyed, az elsőhöz hasonlóan gyors Karosi duplával indult, a folytatásban azonban a miskolciaknak jött ki jobban a lépés és három perc leforgása alatt hat pontra megközelítették akadémistáinkat. Küzdelmes időszak következett, amelyből végül mi jöttünk ki jobban, és fokozatosan növelni tudtuk előnyünket, a 28. perc végére tizenhét pontosra (58-41). A játékrész 61-43-as Vasas Akadémia vezetéssel zárult.

A negyedik játékrész vendég kosarakkal indult, Kelemen Ádám és Farkas Attilapontjaival a 33. percre mégis huszonkét pontos vezetéshez jutottunk (68-46). A folytatásban tizenhét és tizenkilencpont között állandósult az előnyünk, s ezzel el is dőlt a mérkőzés sorsa.

Stephen Arigbabu, a Vasas Akadémia vezetőedzője:

„Szeretnék gratulálni csapatomnak a szezon első győzelméhez! A fiúk továbbra is keményen védekeztek, pontosan úgy, ahogy azt a múlt héten is tették. Ezért gondolom úgy, hogy megérdemeltük a győzelmet. Bár még mindig vannak olyan területek, amelyeken dolgoznunk kell, a mai teljesítmény megmutatta, hogy az erőfeszítéseink mindig kifizetődnek. Emellett szeretnék sok sikert kívánni a MEAFC-nak a szezon további részére!”

Fotók: Vasas Akadémia/Láng Győző

Cikk: Gy. Szabó Csilla