Elnökség, stáb, sportszakemberek
ELNÖKSÉG:
Zöldi Péter, elnök, ügyvezető
Tizenegy éves korától 18 éves koráig a TFSE utánpótlás csapatában kosárlabdázott. Egyetemi tanulmányait az ELTE TTK-n végezte, ezalatt a BEAC NB II-es csapatának volt tagja. 2003-ban feleségével Zöldi-Skoumal Judittal és Saeed Armaghanival közösen alapították meg az MKB-Euroleasing Kosársulit. A szakosztály elnökeként kiemelt figyelmet fordít az alapításkor megfogalmazott célok és alapelvek megvalósítására.
Mészáros Zalán, elnökségi tag, ügyvezető, szakosztály igazgató
Kosárlabdázóként a KSI-ben nevelkedett, majd a Honvéd kötelékébe került, ahol 17 évesen már a felnőttek közt is szerepelhetett, s a klubbal négy bajnoki címet és egy kupagyőzelmet szerzett, majd felnőtt válogatottként Pécsre szerződött, az ezredfordulón pedig Paksra igazolt – s további négy felnőtt magyar bajnoki és négy Magyar Kupa aranyérmet nyert pályafutása 2011-es befejezésééig. 21 felnőtt szezonja alatt 13 bajnoki döntőt játszhatott, melyekből nyolc alkalommal volt győztes csapat irányítója.
Tagja volt az 1999-ben – az akkor még 16 csapatos – Európa-bajnokságon szereplő férfi magyar válogatottnak, s összesen 110 alkalommal ölthette magára a címeres mezt.
2005 esztendőben az év játékosának választották
Kosárlabda szakedzői végzettsége mellett további három diplomával (pénzügyi, marketing és MBA szakokleveles közgazdász) rendelkezik.
2011-től sportigazgatói és ügyvezetői feladatkörben dolgozott a pécsi Rátgéber Akadémiánál, illetve a PEAC-Pécs, nemzetközi szinten is versenyző felnőtt női együttesénél, ahol 2 év alatt Magyar Kupa győztes, Magyar Bajnoki ezüstérmes gárdát épített fel szinte a semmiből. A Vasas Akadémiához 2016-ban csatlakozott, ahol a 2016/17 szezonban a felnőtt csapat klubigazgatói, valamint az akadémia szakosztály igazgatói feladatait látta el. 2017. augusztusától a Vasas Kosárlabda Akadémia Férfi Szakosztályának igazgatója és egyben ügyvezetője.
Zöldi-Skoumal Judit, elnökségi tag
Az Akadémia egyik alapító tagja 10 évesen kezdett kosárlabdázni a BSE-ben. 17 éves korában a német másodosztályba igazolt (TSV Wasserburg). Felnőtt éveiben a MAFC-ban és a Közgázban kosárlabdázott. Az aktív kosárlabdázást abbahagyva 36 éves koráig az ICO SE-vel szerzett több bajnoki címet.
Az Akadémia megalapításáig közgazdászként dolgozott, majd később szakosztályvezetőként tevékenykedett, ma stratégiai tanácsadóként dolgozik az Akadémia elnökségi tagjaként.
Harald Stein, elnökségi tag, U18-20-NB I szakmai igazgató és egyéni képzés vezető, U18 vezetőedző, U16 mentor edző
A német utánpótlás válogatottak sikeredzője játékosként is kiemelkedő karrierrel büszkélkedhet. Pályafutása során 5 Bundesliga csapatban (Braunschweig, Bramsche, Oberelchingen, Ulm, Giessen) játszott. 1998-ban a Bundesliga döntőjében, két alkalommal pedig a Német Kupa elődöntőjében szerepelt csapataival. Pályafutása során négy alkalommal választották be a Bundesliga All-Star csapatába, és szintén négyszer volt a Bundesliga legponterősebb német játékosa. 1998-2003 között a német válogatott csapat tagja volt.
Már játékos pályafutása alatt készült az edzői karrierre is. 1990-ben megszerezte a legmagasabb kategóriát képviselő német edzői liszenszet (DBB A-Lizenz), 1991-ben kosárlabda edzői diplomát szerzett a híres kölni akadémián. Később sportmarketing manager, végül mesteredzői diplomát szerzett. 1983 és 2002 között kisebb megszakításokkal dolgozott egyéni és csapat edzőként is Bundesliga klubjai utánpótlás szakosztályainál.
Fő állású edzői karrierjét 2003-ban kezdte. 2003-2008 között Giessenben az egyéni képességfejlesztésért felelős vezetőedzőként U16-20 korosztályokban dolgozott, emellett pedig az U19 csapat vezetőedzőjeként tevékenykedett. A 2005-2008 időszakban ezzel párhuzamosan ellátta Hessen Régiójának U15 válogatott csapat vezetőedzői feladatait is.
2008-ban a német U16 válogatott segédedzője volt a „B” csoportos EB aranyérmét nyerő válogatott.
2008-2013 között a szintén Bundesliga klubban, a Skyliners Frankfurtban az Iskolai Program és az Egyéni Képességfejlesztés vezetője, illetve ellátta a ProB-ben és a JBBL-ben induló U19 csapat vezetőedzői postját is.
A 2010-2012 években a német U16 válogatott vezetőedzőjeként, az U18 válogatott edzőjeként dolgozott.
2013 óta a Német Kosárlabda Szövetség (DBB) fő állású szövetségi edzőjeként az U16-U18-U20 válogatottak egyik vezető edzője. Edzői feladatai mellett a német kosárlabda edzőképzés egyik vezetője, rendszeres előadója.
Legnagyobb edzői sikereit is ebben az időszakban érte el. 2015-ben 3. helyett szerzett az általa vezetett német U16 válogatott Tbilisziben az Ifjúsági Nyári Olimpiai Játékokon (EYOF). 2016-ban vezetőedzője volt az U18 EB elődöntőjébe jutott Németország válogatottjának. Ezzel történelmi eredményt ért el a német kosárlabda utánpótlás, hiszen 30 év után kijutott a válogatott az U19 VB-re. Még ezt az eredményt is felülmúlta ugyanezzel a csapattal: 2016-ban a német válogatott irányításával megnyerte a kétévente megrendezett, nem hivatalos U18 VB-t (AST – Albert Schweitzer Tournament.) 2018 tavaszán Németország U18 válogatottja megvédte címét az U18 VB-n (AST). Ezen a tornán másodedzőként vett részt az edzői stáb munkájában.
Harald Stein az U18 EB után, 2018. augusztusának 2. hetében kapcsolódott be akadémiánk munkájába. Kiemelt képző edzőként és U18-U20-NB I szakmai vezetőként felügyeli és irányítja az edzők munkáját, felel a tehetséggondozásért, ezen felül az U16 korosztály mentor edzőjeként támogatja Kárpáti Dániel vezetőedző munkáját Nagy Zoltán U10-U16 szakmai igazgató szakmai stratégiájával összhangban.
Nagy Zoltán, elnökségi tag, U10-U16 szakmai igazgató és egyéni képzés vezető, U16/A vezetőedző
Kosárlabdázóként a KSI-ben nevelkedett (1976-1984). Ezután profi játékosként bő egy évtizedig játszott a magyar NB1-ben (1984-1995). Játékosként három magyar bajnoki címet, egy magyar kupagyőzelmet és egy Szuperliga győzelmet szerzett. 1987 és 1992 között összesen 61-szer szerepelt irányító játékosként a magyar válogatottban.
Edzői karrierjét 1995-ben Németországban kezdte meg, ahol fő állású utánpótlás edzőként dolgozott 1999-ig. Ebben az időszakban profi játékosként is játszott még Németországban.
1999-től 2001-ig Magyarországon volt az NB1-es Matáv Pécs és a Debreceni Vadkakasok vezető edzője. Ebben az időszakban ő volt a magyar férfi nemzeti válogatott másodedzője is.
2002-től több német utánpótlás program meghatározó szereplője és vezetője lett. Különleges, saját maga által kialakított edzői módszertanának és gyakorlatai kimeríthetetlen tárházának köszönhetően az egyik legjobb német utánpótlás edzővé vált. Csapataival 6 alkalommal került be a német korosztályos TOP4 döntőkbe. A német regionális utánpótlás válogatottak kiválasztó és felkészítő programjában, képző táboraiban is részt vett edzőként. Kiemelkedő munkáját a német szakma és a kosárlabda szövetség 2012-ben és 2016-ban az „Év utánpótlás edzője” díjjal ismerte el. Edzői munkája mellett szövetségi edzőképző és továbbképző programjainak oktatója és vizsgáztatója volt. A legutóbbi években a német Bundesliga egyik meghatározó csapata, a Ratiopharm Ulm kiemelkedően sikeres utánpótlás programjának főállású edzője volt.
A Vasas Akadémiához 2017.szeptember 1-én csatlakozott, ahol az U10-U16 korosztályok szakmai igazgatói feladatát látja el, valamint részt vesz a kiválasztási folyamat menedzselésében, illetve vezeti és felügyeli a korosztályos egyéni képzéseket. Ezen felül az U16/B csapat szakmai munkájáért is Ő felel.
STÁB:
Dian Daniel, U19-U21-NBI/B erőnléti edző
Dian Daniel, negyedik szezonját kezdi erőnléti edzőként és az elsőt a Vasas Akadémián.
Játékos pályafutását egy nem várt lehetőség miatt zárta le, a ZTE NB1/A csapata ajánlotta fel neki először az erőnléti edzői pozíciót. Kislánya születését követően költözött haza, kis kitérő után, amit a Kovacs Katalin Nemzeti Kajak-Kenu Akadémián töltött, két szezonon keresztül menedzselte az Újbuda MAFC NB1/B csapat erőnléti munkáját.
Sikeres éveket töltött ott, hiszen előbb a 4. helyen zárt a csapata, majd 1 meccsen múlt, hogy bajnoki címet ünnepeljenek, tették ezt nagyon kevés sérüléssel és kiemelkedő erőnléti állapottal.
Mindemellett a fiú U20-as válogatott erőnléti edzői posztjára is felkérték, ahol az elmúlt 10 év legjobb eredményét produkálták.
Dani a kezdetektől a legmagasabbra teszi a mércét saját maga számára. A Testnevelési Egyetemen Kineziológia szakon végzi jelenleg a mester képzést, valamint rendelkezik a nagyon magasan jegyzett CSCS (Certificated Strength and Conditioning Specialist) képesítéssel, amit a szakma “arany standardjaként” tartanak számon.
Mészáros Áron U11-16 atlétikai, koordinációs, fizikai fejlesztésért felelős szakember
1985-ben a KSI-ben kezdett kosárlabdázni, majd egy rövid Tungsram-os kitérő után 89-ben került a Honvédhoz, ahol 97-ben már a felnőtt csapat tagjaként nyert bajnoki aranyérmet. Egy év százhalombattai kitérő után 2000-ben a Szolnok játékosaként is döntőt játszott, majd Debrecenben Nagy Zoltán játékosa volt a Vadkakasok csapatában. Másfél év B csoportos játék után sorozatos térdsérülései hatására fejezte be aktív profi pályafutását.
2008-tól végez különböző fizikai felméréseket az élsportban elsősorban a labdajátékok területén. 2011-től a Dávid Kornél Akadémián dolgozott, mint erőnléti edző, eközben Carlos Frade és Dzunic Branislav edzősége alatt a fehérvári felnőtt csapat mellett is tevékenykedett.
Kosárlabda szakedző, atléta edző és Humánkineziológus MSC végzettségekkel rendelkezik, jelenleg a Testnevelési Egyetem Doktori Iskolájának hallgatója.
2019 augusztusától dolgozik a Vasas Akadémia kötelékében ahol az U11-U16 korosztályok fizikai felkészítéséért felel.
Pankár Tibor, sport szakpszichológus
A kosárlabdával Szombathelyen a FALCO KC utánpótlás csapataiban ismerkedett meg. Profi pályafutása során végig hű maradt a csapathoz, aminek színeiben részt vett többféle nemzetközi kupasorozatban, többször játszott döntőt a magyar bajnokságban és kupában, és egyszeres magyar bajnok is.
57 alkalommal játszott a magyar válogatottban, annak tagjaként részt vett az 1999-es franciaországi Európa-bajnokságon.
Sportolói pályafutása során folyamatosan tanult, sport szakpszichológusi végzettsége mellett rendelkezik jogi szakokleveles közgazdász diplomával, és középfokú kosárlabdaedzői végzettséggel is.
A profi sportolói karrier befejezése után teljes erővel kezdett dolgozni pszichológusként a sport különböző színterein, és civil területen. Sport szakpszichológusi feladatai mellett vezetői kompetenciafejlesztő trénerként, szuper vízió alapú coach-ként több éven keresztül vett részt rendészeti vezetők kiválasztásában és képzésében, fejlesztésében.
A sporthoz kapcsolódóan klubszinten dolgozik különböző sportágak felnőtt és utánpótlás csapatai mellett, szövetségi szinten utánpótlás és felnőtt válogatottak mellett különböző sportágakban, mind férfi/fiú, mind pedig női/leány vonalon. Emellett magánpraxist is működtet, ahol egyéni és csapatsportágak felnőtt és utánpótlás korú sportolói mellett civil emberek számára is nyújt támogatást.
Bazsik Bence, technikai vezető
Gyermekkora óta labdaközpontú az életük ikertestvérével, mivel Édesapjuk profi kézilabdázó volt, gyakorlatilag a pálya szélén nőttek fel. 8 évesen ismerkedtek meg a kosárlabdával, ami rögtön magával ragadta Bencét is, így már 9 évesen igazolt játékossá vált a KOKEC csapatában.
13 évesen ikertestvérével, Péterrel együtt az MKB-Euroleasing Vasas Kosársuli növendékei lettek, 16 éves korukban édesapjuk Spanyolországi szerződése miatt a spanyol bajnokságban folytatták a kosárlabdázást, ahol kamatoztathatták a játék iránti szenvedélyüket és mellette edzői végzettséget is szereztek. Hazaérkezésük után ismét a Vasas tagjai lettek és a Pannónia utcai bázison segítették az Akadémia munkáját. Bence később a CarNet csoport tagjaként értékesítési koordinátorként dolgozott, de soha nem szakadt el a szeretett sportágától.
2017 végén kapott felkérést szakosztályunktól, amelyet nagy örömmel fogadott el, így 2018. januárjától ismét a Vasas Akadémiánál dolgozik, hiszen a kosárlabda az Élete!
EDZŐK, SPORTSZAKEMBEREK:
Stephen Arigbabu, NB I B vezetőedző, U21 edző, külföldi képző edző
Stephen a Dirk Nowitzki által fémjelzett generáció tagjaként ért el komoly sikereket (Európa Bajnokságon ezüst-, Világbajnokságon bronzérmes!) Németország képviseletében, ahol 166 (!) alkalommal játszott felnőtt válogatottként. Klub pályafutása alatt Németország mellett játszott több évig Görögországban, illetve Olaszországban is, az Alba Berlin tagjaként bajnok és kupagyőztes is lett, 2004-ben pedig az MBC Weisenfeld csapatával FIBA Eurocup győztes volt.
Játékos pályafutása végeztével dolgozott ProB és ProA csapatoknál is vezetőedzőként és másodedzőként (legutoljára a Szolnok kupaellenfelénél, a s. Oliver Würzburg-nál), emellett 2013-2015 között a Német U18 válogatott, 2016 óta pedig az Egyetemi, illetve A2 válogatottként aposztrofált “B” válogatott mellett dolgozott, dolgozik másodedzőként, így 2019 nyarán is a német csapat mellett volt és az Universiade-n 5. helyezést értek el az USA-tól mindössze 2 ponttal kikapva a negyeddöntőben.
A korábban többek között Dirk Bauermannal is dolgozó Stephen Arigbabu 2019. augusztusában csatlakozott a Vasas Akadémia U18-U20 és felnőtt stábjához az U18 és U20 csapat vezetőedzőjeként, a magas játékosok egyéni képző edzőjeként, illetve a felnőtt csapat edzői team tagjaként.
Katona Róbert, U21 vezetőedző, U19-NBI B edző
Felnőtt csapatunk korábbi vezére már kilenc éves kora óta a kosárlabda “rabja”. Utánpótlás éveit az LRI-Malév SC színeiben töltötte. Innen került Egerbe, ahol két évet játszott, azonban a fejlődési igénye visszaterelte Budapestre, a Tehetséges-Fiatalok csapatába. Az itt eltöltött öt év és a kiváló bosnyák szakember, Mehmedovics Merim nevelő munkája meghatározóak voltak számára. Első komolyabb, felnőtt mezőnyben elért eredményét is itt ünnepelhette, amikor 2015-ben Hepp-Kupa bronzérmet szerzett a TF BP-el.
Az élet azonban úgy hozta, hogy 2015 őszén már a Vasas Akadémia gárdáját erősítette, ahol az első közös év is sikerekben gazdagon telt már Sárosi Bulcsú irányítása alatt. A Vasas csapatával 2016-ban először állhatott a dobogó legfelső fokára mind a Hepp-Kupában, mind pedig a bajnokságban. A feljutást követően játszott az NB1/A -s csapatban és az itt megszerzett tapasztalatok is csak megerősítették abban, hogy a kemény munka mindennek az alapja.
A kosárlabda mellett a tanulásnak is fontos szerepet szánt az életében. A Testnevelési Egyetemen először, “Bsc” képzésen testnevelő-kosárlabdaedző diplomát szerzett (2013) majd ezt egy mesterdiploma követte, testnevelőtanár-gyógytestnevelő szakon(2016).
E tapasztalatoknak is köszönhetően egyetlen célja, hogy olyan kosarasokat neveljen a magyar utánpótlás számára, akik hisznek a fejlődésben – szeretnek ezért meg is dolgozni -, valamint hisznek a csapat erejében és abban, hogy egymást fejlesztve egy mindennél erősebb és építő közeget hozhatnak létre.
A 2022/2023 szezonban az U18-U20-NBI B csapat edzőjeként dolgozik.
Stefan Svitek, U19 vezetőedző
Stefan Svitek Kassán született és az iskolai éveit is szülővárosában töltötte. Édesapja kosárlabdaedző volt, így már gyerekkorában szoros kapcsolatba került a sportággal. Tehetsége hamar kibontakozott, Csehszlovákiában kezdte profi játékosi pályafutását, ahol három Európa Bajnokságon is képviselte hazáját. Később Németországban folytatta karrierjét, ahol a Bundesligában játszott és Német Kupa győztes is lett. Megfordult még Ausztriában is de később visszatért Kassára, ahol új szakasz kezdődött az életében: az edzői pálya.
Az Euroligában kezdett el dolgozni a női vonalon, ahol előbb két évig másodedzőként, majd 5 évig vezetőedzőként tevékenykedett. Edzői munkásságát külföldön is folytatta, többek közt Lengyelországban, ahol lengyel bajnok lett. Stefan cseh, magyar és szlovák szövetségi kapitányként is dolgozott. A COVID-járvány előtt Magyarországon, Miskolcon helyezkedett el utánpótlásedzőként, ahol tapasztalatával és elhivatottságával segítette a fiatalokat, hogy ők is hasonló sikereket érhessenek el a kosárlabda világában. A Vasas Akadémiához a 2024/25-ös szezonban csatlakozott.
Kiss Ágoston, U16/B vezetőedző
A Németh Imre Ált. Isk.-ban, iskolai kosarazás után a Zuglói Sasok csapatában nevelkedett, majd egy nagyobb kihagyás után -melynek oka költözés- Sopronban kezdett el újra kosarazni a Soproni Tigrisek regionális csapatában. 15 éves korában magasabb szintre vágyott és átigazolt a Soproni Kosárlabda Akadémiába, ahol rengeteget fejlődött megmaradt utánpótlás éveiben. 16 éves korától tagja lehetett a Soproni Kosárlabda Club (SKC) U20-as csapatának, mely a 2021-es Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság Döntőn a 3.helyzést érte el.
A sikeres év után tanulmányi okokból visszatért Budapestre, ahol folytatta a játékot és -jelenleg is- a TF Budapest NBI/B piros csoportos U20-as és NBII-es csapatát erősíti. A Testnevelési Egyetemen a, kosárlabda edzői szakot végzi, jelenleg másodéves hallgatóként.
Az egyetemről a Vasas Akadémiára pályázattal érkezett 2022 júniusában, melyben nagy segítségére volt Nagy Zoltán, aki a fentebb említett pályázat egyik megalkotója. Augusztus 1.jétől segédedzői posztot tölt be az U14 és U13 csapatnál Nagy Zoltán keze alatt.
A 2023/24-es szezonban az U13-as csapat élén a B döntőig jutott, ahol csapatával sikerült az országos 14. helyet megszerezniük.
A 2024/25-ös szezonban ismét az U16/B csapattal dolgozik, ez alkalommal azonban vezetőedzői pozícióban.
Róth Norbert, U16/A & U16/B edző
Norbi 8 éves korában kezdett kosárlabdázni a MAFC egyesületében, ahol 8 éven át játszott és csapatával kadet korosztályban országos 8. helyet érte el. Később a VASAS csapatában folytatta 2 éven keresztül és a junior országos bajnokság 5. helyezettjeként fejezte be a szezont. A későbbiekben 3 szezont játszott eredményes játékkal a budapesti egyetemi bajnokságban a TFSE színeiben. 2013 óta dolgozik a Vasas Akadémiánál utánpótlás segédedzőként U12, U11, U10 korosztályokkal és általános iskolákban előkészítő kosárfoglalkozásokon. Jelenleg harmadik szezonját tölti az U15-U16 korosztályú csapatokkal, a 2023/24-es bajnoki szezonban országos döntőben 2. helyezést ért el a 2008-as csapatunkkal. A kosárlabda mellett a Pasaréti Szabó Lőrinc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Gimnáziumban tanít testnevelést.
Dian Gergő, U14/A vezetőedző
Gergő 11 évesen kezdett kosárlabdázni Csepelen, amit később az akkor alakuló BKG DSE-ben folytatott Szigetszentmiklóson. 17 éves korában a hobbi szintet felváltotta az élsport, így 2011 év végére a TF-Budapest csapatánál kötött ki, ahol Mehmedovics Merim keze alatt kezdett megismerkedett a magas szintű kosárlabdával. Az itt eltöltött meghatározó éveket követően játszott még NB I. B-ben Budafokon, Salgótarjánban, a BKG-Prima SE csapatában, végül pedig a Dunaharaszti MTK színeiben fejezte be az érdemi pályafutást.
2022-ben végzett az ELTE PPK Sportszervezés szakán, de korábban pedagógia és politikatudomány irányú tanulmányokat is folytatott. Civil oldalon a médiában dolgozik és a tESI talks nevű sporttal foglalkozó podcast házigazdájaként is tevékenykedik.
Az edzői munkát 2017-ben kezdte meg, majd 2018-tól a DMTK csapatainál dolgozott fiú és lány vonalon egyaránt, kenguru korosztálytól kadettig. Magánéleti változás miatt került a Vasas vonzáskörzetébe 2023 tavaszán, az idei szezonban pedig elsősorban az U14/A csapatának vezetőedzőjeként tevékenykedik.
Kozma Norbert, Kiválasztás vezető, U14/B vezetőedző, U10-U14 Edző, Kiválasztás Program Vezetője
Norbi 7 évesen kezdett el kosárlabdázni Budafokon. 2009-ben került a Vasashoz elsősorban egy Pasaréten rendezett nemzetközi torna látogatásának hatására, ahol olyan Euroligás csapatok utánpótlás korosztályai fordultak meg, mint a Barcelona, a Partizan Belgrád, a Cibona Zagreb, vagy a Bosna Sarajevo. A következő évben volt szerencséje pályára lépni ugyanezen a tornán, ahol az Olimpia Milano-val kiegészülve már 5 neves külföldi csapat vett részt a Vasas mellett.
Később 2 országos bajnokságot nyert serdülő és kadet korosztályban, juniorban pedig országos második helyezést ért el a csapattal, melynek edzője a rá nagy hatással lévő Saeed Armaghani volt. 17 évesen mutatkozott be a felnőtt csapatban, ugyanebben az évben meghívást kapott az U18-as válogatottba, valamint az EYBL-ben induló Budapest Válogatott csapatkapitánya is lett.
A legnagyobb sikereket a 2015/16-os szezon hozta, a felnőtt csapatunkkal Hepp kupát nyert, és a bajnoki cím elhódításával feljutott az első osztályba. Az itt eltöltött év alatt pedig rengeteg hasznos tapasztalatot szerzett.
Norbi a Testnevelési Egyetem kosárlabda utánpótlás edző szakán végezte tanulmányait, 21 évesen kezdett edzősködni. Nemzetközi tornákon is vezette csapatait, és a Budapest Válogatott stábjában is bizalmat kapott. Jelenleg az edzői teendők és a további tanulmányok mellett a kiválasztással kapcsolatos feladatokat koordinálja, valamint az előkészítőben, és az Ovikosár foglalkozásokon is tevékenykedik.
Mezei Máté, U14/A & U14B edző
Máté már egészen fiatalon, már nagycsoportos óvodásként megismerkedett a kosárlabdával, szülővárosában Baján, ahol egészen 15 éves koráig játszott, majd Pécsre a Rátgéber Akadémiára igazolt. Pécsett 8 évet töltött, játékos karrierjét azonban egyre inkább kezdte felváltani az edzői pálya, végül párhuzamosan edzősködött a Nemzeti Kosárlabda Akadémián, és játszott a PTE-PEAC csapatában. Dolgozott legkisebbektől a legnagyobbakig utánpótlás szinten minden korosztályban. Legnagyobb eredményei között szerepel másodedzőként a U20-as bajnoki cím, U14-es bajnoki cím, valamint vezetőedzőként két alkalommal nyert Diákolimpiát. 2024 nyarán költözött fel Budapestre, és került a Vasas Akadémiára, ahol egy nagyon jó közösséget, és rengeteg tehetséges gyermeket ismert meg. Célja az, hogy a legkisebbek megszeressék a kosárlabdát, akik pedig beleszerettek, azok a bennük rejlő potenciált a lehető legmagasabb szinten tudják kamatoztatni.
Mészáros Szonja Elektra, U12 vezetőedző
Szonja Pécsen kezdett el kosárlabdázni. 2017-ben költöztek fel családjával Budapestre, ahol csatlakozott a Vasas Akadémia női szakosztályához játékoskét. 3 évig erősítette a kadet és junior csapatot, akikkel országos bajnokságot nyertek. 2020 novemberében csatlakozott a Vasas Akadémia stábjához edzőként. Először a 2009-es csapat munkájába segédkezhetett, Róth Norbert mellett, majd közösen új korosztály mellett kezdtek el dolgozni.
Jelenleg 2023 augusztusától az U12-es csapat, 2013-as korosztály vezetőedzője, kosárpalánta program vezetője és a Vasas Akadémia marketingese, egyetemi tanulmányai mellett.
Novák Judit, U11 vezetőedző
Miskolcról származik, Szemes Antal tanár úr szerettette meg vele a kosárlabdázást. Már serdülő és ifi korában a MEAFC NB-II.-es, majd a DVTK NB-I.-es felnőtt csapatában játszott. Felvételt nyert a TF-re, ahol Ránky Mátyás, Hollendonner János és Pálinkás Joci keze alatt tanulta meg tanítani a sportágat. Az egyetem utolsó évében kapott meghívást a felnőtt válogatottba, ahol 85 alkalommal ölthette magára a válogatott mezét. Hat éven keresztül, a sok nemzetközi mérkőzés és az olimpiai selejtező adott egyre nagyobb rutint játékához. Válogatottsága alatt szeretett klubcsapatával az MTK-VM-el, Gyímesi János edzősége alatt bajnokságot nyert. Sopronban fejezte be az NB-I-es pályafutását.
A középiskolai testnevelő tanári és edzői diplomáival tanítani kezdett a II. kerületi Áldás utcai iskolában. 27 éve neveli itt a gyerekeket és igyekszik megszerettetni a kosárlabdázást a kicsikkel. Az iskola közelsége és a Vasasban folyó minőségi munka a tanítványait az Akadémiához vonzották, ahol gyorsan beillesztették a gyerekeket a csapatokba. Büszke rá, hogy felnőtt és korosztályos válogatott játékosokat indított útjára az Áldásból.
Ez idő alatt előre haladt a tanári pályán is, vezetőtanári és mentor tanári diplomát szerzett, 2015-ben mestertanárrá minősítették.
Örömmel fogadta legújabb megbízatását, mely az U11-es csapat vezetőedzői pozíciója. Bízik benne, hogy csapatával a Vasas Akadémia hírnevéhez méltó eredményt tudnak elérni a bajnokságban.
Erdész Dávid, U12 & U11 edző
Győri születése révén, ott ismerkedett meg a kosárlabdával. Bakó Lacibának köszönheti, aki a testnevelő tanára volt és folyamatosan rágta a fülét, milyen fantasztikus sportág a kosárlaba. Viszonylag későn kezdett el kosárlabdázni, mivel egyszerre több sportágat űzött, de u12-től kezdve, végig járta az utánpótlás korosztályokat és 4 évet játszhatott a Győr nb1/b felnőtt csapatában. Tf-re járt egyetemre, így adott volt, hogy az ott lévő Mefob és Nb2-es csapatban folytassa. Testenevelő-gyógytestnevelő és egészségfejlesztő szakon végezett és közben megszerezte az edzői képesítést is. 2023 szeptemberében csatlakozott a Vasas akadémiához.
Jelenleg az Áldás Utcai Általános iskolában dolgozik testnevelőként és az ottani toborzást irányítja. Emellett az U11-U12-es csapatnak segíti a munkáját másodedzőként.
Magyar Zoltán, U10, U9, U8 vezetőedző, a Fillér utcai bázisiskola és az Ovikosár programvezetője
Óvodás kora óta kosárlabdázik. A kunszentmiklósi Kék Rókákkal több országos döntőn szerepelt és tagja volt a korosztályos válogatottnak is. Huszonegy évesen, a KOKEC-ben kezdett edzőként dolgozni, majd 2010-ben a Vasasba tette át a székhelyét. Azóta a Mustármag-program egyik kiemelt edzője, illetve a 2002-es korosztály vezetőedzőjeként 2016-ban Serdülő Országos Bajnokságon bronzérmet, 2017-ben pedig az U14-es korosztály vezetőedzőjeként országos bajnokságot nyert. A 2018-19 szezontól kiemelt feladata az U11 alatti Tehetség csoportok és az Ovikosár program vezetése, emellett pedig az első számú háttériskolánk, a Fillér utcai intézmény testnevelőjeként és előkészítős edzőjeként is tevékenykedik, tuúzás nélkül állítható, hogy nélküle nem működne ugyanilyen szinte akadémiánk.
Edzői filozófiájának alapja, hogy a sport egészségre, fegyelemre, pontosságra és önállóságra nevel.