U10: Halvány kék és erős piros

U11-es bajnokság Budapesti terület 4. forduló, Magyar Zoltán vezetőedző beszámolója:

MAFC Farkasrét – Vasas Akadémia U10 63:30 (15:6,16:6,4:8,15:6,13:4)

Vasas: Haberland Ábel 4, Nagy Ádám 3, Vaspál Márton 1, Németh Márton, Bajor Zétény 6, Balogh Kristóf, Bucskó Zétény 11, Bogdán Noé 1, Bozó Rudolf 1, Scal Benjamin 1, Nagy Alex 1, Tornyos Szabolcs 1,

A sors fintora, hogy a Farkasréti csapattal kerültünk össze, akik az 1. fordulót, még az „A” csoportban kezdték és azóta fordulóról fordulóra a ki nem állásuk miatt estek le hozzánk az „F” csoportba, ahol mindkét ellenfelüknek igen nagy nehézséget okoztak. Sajnos minden szempontból erősebb csapat volt nálunk, de gratulálok a csapatom játékosainak, mert amit lehetett azt megnyertük lásd félidei büntetők.

Vasas AkadémiaU10 – Újpest-MT/B 46:45 (3:14; 12:4; 6:8; 9:6; 16:13)

Vasas: Haberland Ábel 3, Vaspál Márton 2, Németh Márton 5, Bajor Zétény 15, Balogh Kristóf, Bucskó Zétény 13, Bogdán Noé 3, Bozó Rudolf 2, Scal Benjamin 2, Tornyos Szabolcs, Török Artúr 1, Üveges Bence,

A második mérkőzést mondhatni taktikai csatával kezdte a két csapat. Az előző mérkőzésen látottak alapján állítottuk össze a kezdő csapatokat, de pontosan fordítva. Így az első negyed veresége után a második negyed megnyerésével igazából a félidei büntetőkkel kezdődött a mérkőzés. A második félidőben már szembe találkoztak egymással a „négyeseink” és egy végletekig kiélezett mérkőzést játszottunk. Az utolsó percek leforgását megéri felidézni. 43:40-es vezetésnél ellenfelünk a 0. lépés és azon felüli -1. lépés lehetőségét kihasználva dobott kosarától (43:42) megőrültünk és alapvonalról visszaadtuk a kosarat szerző játékosnak a labdát, aki ezt egy újabb ponttal hálálta meg (43:44). Ezután következett egy szép támadás, amelynél sajnos a gyűrűből kipörgő labda az ellenfél kezébe esett, akitől csak „faulttal” sikerült megszerezni. Utolsó 2 percben minden faultért dobás jár alapon ellenfelünk 2 dobáshoz jutott, első kimaradt második bement (43:45). Időkérésünk nem lévén már Bucskó Zétény vette kezébe a labdát az utolsó 20 másodpercre. Végig robogva a pályán ellenfelünk csak szabálytalanul tudta megállítani. Ezért járt a két büntető. Itt következett az, amit a legnagyobbak is megirigyelnének. Első dobás bement (44:45), második kimaradt, de Tornyos Szabolcs visszaszedte a pattanót és Scal Beni utolsó közeli dobása bement. A végeredmény 46:45. Gratulálok!