U11: Gólzápor

U11 Kenguru bajnokság, Budapesti terület 7. forduló, Lakosa Ákos vezetőedző beszámolója:

Vasas U11 – Honvéd Sólyomok 86 – 40 (30-9,24-11,16-10,16-10)

Vasas: Zöldi 15, Halasy 13, Reményi 12, Elek 11, Szöllősi 9, Müller 7, Nagy 7, Bucskó 4, Kovács 3, Korompay 3, Lakits 1, Karda 1

A Kenguru Kupa 7. fordulójának első mérkőzésén a Honvéd Sólymok csapata ellen játszottunk. Már az első pertől ellentmondást nem tűrően léptünk pályára és ennek egy nagyon szép 30-9-es első negyed lett az eredménye. A második csapatunk is tudta tartani az intenzitást és a félidőre 34 pontos vezetést szerzett együttesünk, amit a mérkőzés végéig még mindkét negyedben 6-6 ponttal növelni tudott. A meccs előtt az egyik legfontosabb feladat az ellenfél kulcsjátékosainak semlegesítése volt. Ezt egyénileg és csapatszinten is jól meg tudtuk valósítani, ami a félidei büntetőkkel együtt is csak 40 pontot engedélyezett egy egyébként jól támadó csapat ellen.

Vasas U11 – Zsíros Akadémia Kőbánya 86 – 59 (8-28,22-22,11-22,18-14)

Vasas: Zöldi 22, Szöllősi 15, Elek 11, Halasy 10, Reményi 9, Karda 4, Kovács 3, Nagy 3, Korompay 3, Lakits 3, Bucskó 2, Müller 1

Az első mérkőzés lendületéből két negyednyi játékot sikerült átmenteni a második mérkőzésre. Az első csapatunk ismét dominálni tudott és 20 pontos előnyre tett szert 10 perc alatt. A középső két negyedben aztán probléma volt az összpontosítással és a védekezésbeli feladatok megvalósításával. Az 59 kapott pont messze van attól, amit el szeretnénk érni, a támadásbeli 86 viszont ismét nagyon szép játékokból született.

Összefoglalás:

A védekezésbeli akarat és koncentráció 60 percig kiváló volt, viszont erre jutott 20 perc figyelmetlenség, amit más csapatok a későbbiekben meg fognak bosszulni.

A támadó oldalon mind a 12 játékosunk tevékeny részese tudott lenni az összesen 172 pontnak a két meccs alatt. Több kiemelkedő egyéni teljesítmény is volt ezen az oldalon, sok szép megoldással és önzetlen játékkal. Csak így tovább!