U11/Fürge Vasas: Kulcs szituációkban hibáztunk

Országos Kenguru Kupa, 3. forduló, Palánk Bálint vezetőedző beszámolója:

Fürge Vasas – PAFC Basket 42-45 (10-10, 7-3, 9-4 büntetők, 2-8,11-14, hosszabbítás 3-6)
Csillag 8, Ondima 3, Rónai 4, Lovas 3, Flanek 2, Sass 3, Hanzély 9, Hidvégi 3, Zsidek 2, Tilk 1, Balogh 4.

MAFC Farkasrét – Fürge Vasas 65-31 (16-8, 14-7, 7-6 büntetők, 8-8, 20-2)
Csillag 10, Ondima 5, Rónai 2, Lovas 3, Flanek 2, Sass 1, Hanzély 2, Zsidek 2, Tilk -, Balogh 4.

Bíztam abban, hogy a múlt heti U12-es forduló után harcosan, bátran és önbizalommal lépünk pályára, ennek ellenére sajnos nem játszottunk jól. Sok lepattanót tudott elhalászni az ellenfél, és a lecsorgó, földön guruló, pattogó kétes labdákat is rendre az ellenfél játékosai szerezték meg. Nem sikerült megújulni, és felrázni a csapatot, bár végig fej fej mellett haladtak a felek, kulcs szituációkban hibáztunk, és egy jó meccsen alulmaradtunk.

Agresszivitásban előre kell lépni, mert ez nem fordulhat elő még egyszer, ami ma először a csapat életében előfordult; az ellenfél jobban akarta a győzelmet, mint mi.

A második meccsre egy hosszabbításos vereség után álltunk ki, ahol már jobban küzdöttünk ugyan, de számomra érthetetlen módon olyan hibákat követtünk el, amiket az edzésen begyakoroltunk, hogyan kéne csinálni, mégsem sikerült megvalósítani. Sajnos nem segített bennünket az sem, hogy 3 meghatározó játékosunk is beteg, ezen a hétvégén, ennyi emberrel nem tudtunk felnőni a feladathoz.

Fotó: Bornyi Márton