U11: Laborból a pályára

U11 Kenguru bajnokság, Budapesti terület 6. forduló, Lakosa Ákos vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia U11 – Zsíros Akadémia Kőbánya/A 75-57 (16-16,13-8,30-16,16-17)

Vasas: Zöldi 15, Králik 11, Reményi 11, Elek 8, Imre 7, Lakits 7, Korompay 5, Kiss 4, Szöllősi 3, Karda 2, Nagy 1, Bucskó 1.

Az első meccsünket a Zsíros Akadémia csapata ellen játszottuk, mely az utóbbi időben egyre eredményesebben játszik (több forduló után átvette a második helyet a BEAC-os lányoktól). Alacsony súlypontú, jól 1-1-ező játékosaikkal nekünk is meggyűlt a bajunk. Mivel betöréseiket jó százalékkal értékesítették sokáig meccsben tudtak maradni ellenünk. Védekezésünk hullámzó volt, amit egy nagyon jó támadójátékkal kiegészítve magabiztos győzelmet arattunk.

BEAC Vizslák – Vasas Akadémia U11 48 – 77 (9-16,8-23,19-16,12-22)

Vasas: Halasy 13, Korompay 12, Kiss 11, Imre 9, Karda 9, Zöldi 7, Reményi 4, Nagy 3, Müller 3, Lakits 3, Kovács 3.

Élesek maradtunk a második összecsapásra is ami már a félidőben 22 pontos előnyhöz juttatott minket. A harmadik negyedbeli gyenge védekezést leszámítva nagyon jó teljesítményt mutattunk.

Összefoglalás: Habár az eredmények nem mutatnak domináns győzelmeket, mégis az utóbbi hónapok legszebb kosárlabdáját játszotta a csapat. Mindkét mérkőzésen 8-10 olyan új taktikai és technikai elem volt amit eddig mérkőzésen nem sikerült megvalósítani, csak edzéseken „laboratóriumi” körülmények között. Ilyen volt pl. a mélységi játék támadásban, gyenge oldali segítő védekezés, illetve cselek, jó ütemű gyors passzok és új befejező mozdulatok. Külön öröm volt, hogy több általában kevesebb szerephez jutó játékos is hozzá tudott tenni a mérkőzésekhez. Hétvégén folytatás U12-ben!