U11: Rövidített szombat délután

U12-es bajnokság, Budapesti terület, 4. forduló, Lakosa Ákos vezetőedző beszámolója:

Zuglói Sasok – Vasas U11 54-22 (6-22,6-12,3-7,3-10)

Vasas: Imre 13, Halasy 12, Elek 10, Szöllősi 5, Králik 4, Kovács 4, Reményi 3, Kiss 2, Karda 1,

Az első mérkőzés előtt kaptuk a hírt, hogy a MAFC csapata játékos hiány miatt nem tud kiállni, így a második meccsünket nem tudjuk lejátszani (a hivatalos eredmény 20-0).

Az egyetlen összecsapást teljes erőbedobással, felpörögve játszottuk le a Zuglói Sasok ellen. Szoros védekezéssel és a sok labdaszerzést követő gyors kosarakkal már az első félidő végére nagy arányú vezetést szereztünk (12-34). A második félidőben már hullámzóbb volt a teljesítményünk, a labda nélküli emberek védésénél többször „elaludtunk” és nem tudtunk könnyű pontokat szerezni a labdaszerzések utáni rendezetlen védelem ellen. A gyűrű közeli befejezéseink hatékonysága is csökkent, de így is sikerült megnyernünk mindkét negyedet.

Összességében szép játékot nyújtottunk és  egy szinttel feljebb léptünk az egy évvel idősebbek bajnokságában. Következik a D csoport!