U11: Első helyen végzett az A csoportban a Fürge Vasas!

Kenguru Kupa 2. forduló, Palánk Bálint vezetőedző beszámolója:

Fürge Vasas – Zsíros Akadémia Kőbánya 45-28 (5-8, 9-4, 7-6 büntetők, 16-2, 8-8)

György 9, Csillag 7, Sass 2, Ondima 1, Rónai 1, Lovas 1, Flanek 3, Hanzély 9, Hidvégi 9, Zsidek 2, Tilk 1, Balogh -.

A meccset nem úgy kezdtük, ahogy szerettük volna, érthetetlen módon kissé enerváltan, álmosan kezdtünk, kimaradt ziccerek, és védekezésbeli hibák jellemezték a játékunkat ebben a szakaszban. A második negyed közepére sikerült rendezni sorainkat, és egy kis előnyre szert tenni, majd a 3. negyedben állva hagytuk ellenfelünket. Felébredtek a Fiúk, és sikerült nagyobb különbségű előnyt kiharcolni. A meccs végéig állandósulni látszott a 15-17 pontos fór, azonban kértük a játékosokat, hogy ne elégedjünk meg ennyivel, tegyünk még rá egy lapáttal, ám ezen a mérkőzésen ez nem sikerült. Ennek ellenére a játékunk képe jobb volt, de még mindig sok hibánk van, amit a következő fordulóra igyekszünk kijavítani.

Mafc Farkasrét – Fürge Vasas 55-50 (10-6, 10-12, 4-6 büntetők, 12-10, 19-15)

György 10, Csillag 5, Sass 6, Ondima -, Rónai -, Lovas -, Flanek 3, Hanzély 12, Hidvégi 5, Zsidek 1, TIlk 1, Balogh 4.

Sajnos ismételten, az első meccshez hasonlóan álmosan kezdtük a mérkőzést, úgy tűnt, az ellenfél jobban akarja a győzelmet. A második negyedre ismét ébredeztünk, pár könnyű kosárral zárkóztunk, át is vettük a vezetést. A második félidőre kissé felkeményedett a védekezésünk, ám pár rossz dobás után könnyű leindítás kosarakat kaptunk, üres ziccereket dobott az ellenfél. Sajnos erre már nem volt válaszunk, de 2 jó meccset játszottunk.

Fotó: Bornyi Márton