U12: Egy ide, egy oda

Fiú Serdülő Budapest Bajnokság B csoport, Palánk Bálint vezetőedző beszámolója:

MAFC/C – Vasas U12 49-81 (19-18, 7-23,11-28, 12-12)

Vasas: György 14, Ondima 5, Bertényi T 2, Rónai 5, Balogh 9, Nagy Zs 3, Hidvégi 6, Nagy A 11, Bertényi M 2, Rosta 6, Hanzély 18.

Jól kezdtünk, jó sebességgel kosaraztunk, védekezésben is rendben voltunk, valamint támadásban is eredményesen játszottunk. Magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést és sikerült 3-5 ponttal vezetni, majd elfogyott az erő a negyed végére, és ellenfelünk minimálisan átvette az előnyt. A második negyedre ellentmondást nem tűrően érkeztünk, és védekezésben domináltunk, ebből könnyű kosarakat szereztünk, és 15 pontos előnyt tudtunk kiharcolni. A második félidőben is sikerült tartani a szigorú védekezést, tudtuk mikor kell lassítani, mikor lehet futni, és jó ritmusban sikerült nagyobb különbséget kialakítani. Természetesen most is voltak hibák, legtöbbször a távolságtartással akadt gondunk. Nagy gratuláció a csapatnak a győzelemért és a fegyelmezett kosárlabdáért!

Vasas U12 – Budapest Basket 38-100 (8-32, 9-16, 12-25, 9-27)

Vasas: Sass 6, Ondima 4, Csillag 6, Bertényi T -, Rónai 3, Lovas 2, Nagy Zs 2, Hidvégi -, Nagy A 4, Zsidek 6, Hanzély 4, Bertényi M 1.

A MAFC idősebb csapatával nem bírtunk el, fizikálisan sokkal jobbak voltak, dominálták a lepattanót és ezekből könnyű ziccereket tudtak dobni. Nem tetszett, hogy rengeteg eladott labdánk nagy része ki nem kényszerített hibából adódott. A másik dolog ami ma nem sikerült, az a visszarendeződés, biztosítás. Nagyon sokszor indított le bennünket ellenfelünk. Harcoltunk, viszont nem bírtunk az erőfölénnyel.