U12: Hétvége a serdülő bajnokágban

Fiú Serdülő Budapest Bajnokság B csoport, Palánk Bálint vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia U12 – Budapesti Honvéd/B 45-48 (9-14, 11-12, 12-10, 13-12)
Vasas: Sass 2, Ondima 8, Csillag 4, Flanek 3, Rónai 4, Lovas 2, Nagy Zs -, Hidvégi 4, Nagy A 6, Rosta 5, Hanzély 6, Tilk 1.

Izgalmas mérkőzést játszottunk a Honvéddal. Hullámzó első negyedünk volt. Végre jól kezdtünk, 6-0-ra is vezettünk, ztán érkezett egy hullámvölgy, illetve az ellenfél felkeményedett védekezése is elbizonytalanított minket. Szinte végig a Honvéd vezetett, viszont nem hagytuk magunkat, 6-8 ponton végig követtük őket. A negyedik negyedben felzárkóztunk, és 3 perccel  a vége előtt 40-40 volt az állás. Ekkor sajnos néhány hiba csúszott a védekezésünkbe, és a ellenfelünk 3 gyors kosárral eldöntötte a meccset. Gratulálok a Fiúnak, ebből a meccsből lehetett tanulni.

Vasas Akadémia – KKS Boys 22-100 (3-28, 11-27, 8-26, 0-19)
Vasas: György 10, Sass 4, Ondima 2,  Bertényi T -, Rónai -, Lovas -, Balogh 1, Nagy Zs 2, Hidvégi -, Zsidek 1, Bertényi M 2, Tilk -.

Nem tudtuk fizikálisan felvenni a versenyt az ellenféllel. Próbáltuk játszani a játékunkat, ez helyenként sikerült is, főként mögé-futásból, amikor időben csináltuk meg a cselt és lépéselőnybe tudtunk kerülni. Egyébként az ellenfél magasabb, szélesebb alapállású játékosai megfojtottak bennünket. Amiért picit bosszús vagyok, hogy néhány embert kivéve hamar hitehagyottá vált a társaság, pedig az hogy valaki magasabb, az nem jelenti azt, hogy ellene nem kell megpróbálni küzdeni. Szerencsére láttam akarati tényezőkben előrelépést a meccs folyamán.