U12: Két vereség az utolsó percekben

Országos Gyermek Kupa, 6. forduló, Nagy Zoltán vezetőedző beszámolója:

MAFC-Gabányi – Fürge Vasas 58:49 (15:12, 12+4:21+8, 9:4, 18:4)

Dzsaja Kornél 5, Györy Balázs 3, Nagy Mihály 3, Kirschner-Denk Dávid 7, Szabó Soma 12, Sávolt Áron 3, Szabó Jenő 2, Stubits Kolos 1, Kalmár André 3, Bucskó Zalán 4, Bereszlényi Botond 5.

Egy kiegyenlített első negyed után, a másodikban jó védekezéssel és gyors hatékony támadó játékkal sikerült előnyhöz jutnunk, amit nagyszerű büntetőzéssel tíz pontra növeltünk. 41 pont a szünetig biztató volt a folytatásra, de a várt jó játék helyett sok hiba és kapkodás következett. Különösen az egyszerű befejezések sikertelensége volt igazán bosszantó. Ellenfelünk egyre jobb ritmusban játszott és négy perccel a befejezés előtt 46:47 vezetésünknél egy 14:2 rohammal megérdemelten nyerte a mérkőzést.

Fürge Vasas- Pannónia Vasas 45:52 (15:14, 5+5:9+7, 14:10, 6:12)

Dzsaja Kornél 5, Györy Balázs 1, Nagy Mihály, Kirschner-Denk Dávid 11, Szabó Soma 6, Sávolt Áron 4, Szabó Jenő 4, Stubits Kolos 6, Kalmár André 7, Bucskó Zalán 4, Bereszlényi Botond.

Két fáradt és sok hibával játszó csapat az utolsó két percre hagyta a döntést. Kiegyenlített csatában sok kapkodással és sok rossz befejezésekkel mindkét oldalon Pannónia vezetéssel zárult minden negyed. 43:44-es állásnál egy 8:2-es rohammal ellenfelünk a véghajrában eldöntötte a mérkőzést.