U12: Újabb felkészülési tornát nyertünk

Óbuda Kupa, Palánk Bálint vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia – Óbudai Kaszások 73-47 (16-11, 14-8, büntetők 6-6, 25-9, 12-13)

Sass 7, Csillag 4, Bertényi T 3, Rónai 5, Lovas12, Hidvégi 17, Nagy A, 8 Bertényi M -, Rosta 6, Hanzély 7, Zsidek -, Tilk -.

A hazaiak ellen kezdtük első meccsünket. Jó hangulatban lejátszott mérkőzés volt, ahol az első félidőben kissé görcsösebben kezdtünk, de a második félidőre megnyugodtunk és jobban kosárlabdáztunk, az eredményen is meglátszott. Jó egyéni teljesítményeket láttam, és örülök, hogy védekezésben elég kemények voltunk. Szerintem a 3 meccs közül ezen a meccsen nyújtottuk a legjobb teljesítményt, tudtunk indítani, ha kellett felállt védelem ellen is jól kosaraztunk, illetve többnyire az emberelőnyös helyzeteinket is gólra tudtuk váltani. Pihenés nélkül vágtunk bele a második mérkőzésbe a Megyeri Tigrisek ellen.

Újpest Megyeri Tigrisek – Vasas Akadémia 25-63 (4-22, 4-14, büntetők 6-6, 4-8, 7-13)

György 20, Sass 9, Csillag 3, Bertényi T, Rónai 5, Lovas 3, Nagy Zs -, Nagy A 10, Bertényi M 3, Rosta 4, Zsidek 8, Tilk -.

Nem égtünk ezer fokon a kezdésnél, ez látszott, azonban így is sikerült ellépni az ellenféltől. A nagy különbség ellenére sajnos rengeteg hiba jellemezte a játékunkat, nem volt igazán szép kosárlabda ezen a meccsen. Kiemelendő György Julian 18 pontja egy negyed alatt, ez jelentette a különbséget, amelyet aztán a meccs végéig folyamatosan növeltünk.

Vasas Akadémia – Zsíros Tibor Kosárlabda Akadémia (lányok) 63-38 (16-4, 17-9, büntetők 6-5, 9-12, 15-8)

György 15, Bertényi M -, Bertényi T 1, Sass 4, Nagy A 6, Hanzély 16,  Nagy Zs 5, Zsidek 5, Ondima 2, Rosta 3, Flanek 4, Balogh 2.

Kifejezetten jól kezdtük a meccset, 9-2-re is elhúztunk az ellenféltől. Gyorsan kosaraztunk, indítottunk, és ha kellett, jól is egy-egyeztünk. Jó támadásokat vezettünk, úgy éreztem, hogy jól, és lendületesen kosarazunk. A félidei büntetőkre is mindenki koncentrált, azonban a második félidő teljesen ellentétesre sikerült. Ziccereket hibáztunk, lassan játszottunk és hagytuk, hogy csökkenjen a különbség. Ez a dekoncentráltság kihatott a második félidő egészére, nem sikerült újra ritmust fogni, ennek ellenére magabiztosan nyertük meg idei második kupánkat.