U14/A: Serdülő/A forduló második helyezéssel

Nemzeti Serdülő Bajnokság, Országos Főtábla, 6. forduló, Nagy Zoltán vezetőedző beszámolója:

Az országos döntőbe jutott csapatok fordulójában serdülő A csapatunk a második helyen végzett két győzelemmel és egy vereséggel.

Vasas Akadémia A  MAFC Kosársuli A 79:73 (23:20, 19:22, 17:10, 20:21)                                                            Cseh Botond, Kovács Simon 10, Szász Kevin 2, Tóth Balázs 13, Pleesz Gergö 3, Pleesz Ádám 14, Jámbor Marcel 20, Koloszár Bence, Várszegi Ádám 6, Agócs Bence 2, DeianaSergio 7, Józsa Bálint 2;

Egy harcos, a végén izgalmas mérkőzésen rengeteg hibával játszottunk. Ellenfelünk kezdett jobban, de javuló védekezésünkkel a második negyed végére kiegyenlítettünk. Majd a harmadik negyed végén ragyogó csapatjátékkal 9 ponttal vezettünk. Sajnos eladott labdáink felhozta ellenfelünket és egy 14:3-as rohammal az utolsó negyedben átvették a vezetést. Kis szerencsével és nagy harcossággal mégis megszereztük a győzelmet.                                                       Döntő volt, hogy hullámzó támadó játékunk ellenére a mérkőzés második felében jobban figyeltünk a védekezésben.

Vasas Akadémia A  Debreceni KA A 64:48 (15:12, 27:8, 10:10, 22:28)                                                                     Cseh Botond 2, Kovács Simon 8, Szász Kevin 2, ChabotBenjámin, Tóth Balázs 15, Pleesz Ádám 6, Jámbor Marcel 4, Tóth Vilmos 9, Várszegi Ádám 2, Agócs Bence 6, DeianaSergio 7, Józsa Bálint 3;

Két ellentétes félidőt játszottunk. Az elsőben állva hagytuk ellenfelünket, szinte hibátlanul védekeztünk és gyorsan látványosan támadtunk. Nagyobb különbséggel vezethettünk volna, ha néhány támadásunkat pontosabban fejezzük be. A második félidőben ellenfelünk is magára talált. Figyelmetlenül, pontatlanul játszottunk, de megtartottuk előnyünket és megszereztük a második győzelmet.

Vasas Akadémia A – Szombathelyi Akadémia A 65:67 (23:27, 16:6, 14:16, 12:18)                                 Cseh Botond, Kovács Simon 4, Tóth Balázs 16, Pleesz Gergö6, Pleesz Ádám 6, Jámbor Marcel 8, Tóth Vilmos, KoloszárBence, Várszegi Ádám 7, Agócs Bence, Deiana Sergio 18, Józsa Bálint 2,

Vasárnap következhetett a két veretlen csapat csatája. A Szombathely kezdte jobban a mérkőzést, és végig vezetett az első negyedben.                                                 A második negyedben jobban védekeztünk és 6 pontos előnyt harcoltunk ki, de néhány figyelmetlenséget elkövetve, elpuskáztuk a lehetőséget, hogy egy nagyobb arányú vezetéssel forduljunk.                                    A harmadik, negyedik negyed szoros meccset hozott, a szervezetten játszó Szombathely remekül zárt össze hátul, ami ellen csapatunk tanácstalanul támadott. Védekezésben pedig sok egyszerű kosarat kaptunk. Végül a több jó egyéni teljesítmény döntött a Falco javára és megérdemelten szerezte meg a győzelmet.

Összességében hasznos meccs tapasztalatokkal gazdagodtunk, jó csapatok ellen tudtunk gyakorolni. Több jó egyéni teljesítmény mellett kirajzolódtak legnagyobb hiányosságaink(eladott labda, 1-1 védése, lepattanó, büntetők), amiken még többet kell dolgoznunk az országos döntőig.