U14/B: Megfogyva bár, de törve nem

Nemzeti Fiú Serdülő Bajnokság, Nyugat, Országos Főtábla 4. forduló, Lakosa Ákos vezetőedző beszámolója:

Ricsilla – Vasas Akadémia/B 60-113 (14-28,12-21,17-26,17-38)

Vasas: Sárik-Veress 22/6, György 16, Bartos 16, Hidvégi 15, Zentay 12, Kalmár 11, Ondima 10, Hanzély 9, Klötzl 2.

Első mérkőzésünket a Ricsilla csapata ellen játszottuk. A hazai csapat nagy energiákat mozgósítva, kellemetlen stílussal nehezítette meg a dolgunkat. Csapatunk azonban nem lehetett kizökkenteni: pontos támadójátékkal minden negyedet megnyerve fölényes győzelmet arattunk.

Vasas Akadémia/B – Kiss Lenke KA 68-95 (19-26,11-28,18-18,20-23)
Vasas: Bartos Gergely 20/3, György 8, Hanzély 8, Klötzl 7, Zentay 7, Kalmár 7, Ondima 7, Hidvégi 4

A délelőtt a Szolnokkal tompább teljesítménnyel szoros mérkőzést játszó KLKA alaposan felszívta magát és jó játékkal komoly előnyre tett szert az első félidőben. Sajnos csapatunk későn ébredt és csak a második félidőben volt egyenrangú ellenfele a „kölökös”-nek.

Szolnoki KA/A – Vasas Akadémia/B 59-72 (14-20,8-15,25-20,12-17)
Vasas: Zentay 17, Bartos 16, György 15, Kalmár 9, Sárik-Veress 8, Hanzély 3, Rosta 2, Ondima 2

Utolsó mérkőzésünk a csoport második helyéről döntött, ennek megfelelően nagy erőket mozgósítva agresszív védekezéssel 13 pontos előnyre tettünk szert az első félidő végére. Egy harmadik negyedbeli megingás után ismét stabilizáltuk játékunkat és magabiztosan hoztuk második győzelmünket.

Összefoglalás: a sok sérülés és betegség miatt nehéz heteken van túl a csapat. Zalaegerszegen is sokszor csak 7-8 ténylegesen bevethető játékossal játszhattunk. A csapat azonban jól vette ezt az akadályt: a máskor kevesebbet játszó/vállaló játékosok előreléptek, ha valaki elfáradt összeszorította a fogát és ment tovább. Több jó egyéni teljesítmény született, hasznos túrán vagyunk túl tehát.