U16: Hullámzó játék a végén megérdemelt győzelem

Fiú Kadet Bajnokság Felsőházi Rájátszás, Szabó Domokos edző beszámolója:

Szombathelyi SI KA/A-Vasas Akadémia/A: 49-69 (14-8, 11-28, 14-11, 10-22)

Vasas: Kiss 19/3, Horváth 17/6, Kelemen 10, Dunai 5/3, Tóth 4, Németh 4, Bartha 4, Jámbor 2, Lakatos 2, Pleesz 2, Várszegi-, Szopkó-

Kísértetiesen hasonlított a mérkőzés kezdete a kaposvári találkozóra..3 támadás, 3 eladott labda, 9-0 az ellenfélnek. Időkérés.
Így nem lehet elkezdeni egy mérkőzést. Az első negyed második felében aztán összeszedték magukat a fiúk, de így is hátrányban voltunk. Második negyedben úgy játszottunk mint a Sopron ellen az előző fordulóban, járt a labda, volt ritmusunk, védekezésben is összeszedtük magunkat. A félidei fordulás után megint kisebb lejtmenet következett. Szerencsére időben észleltünk így a vezetésünk nem forgott kockán, de megint belealudtunk kicsit a meccsbe. A záró etapban újra a mi kezünkben volt az irányítás, és felőröltük az ellenfelet, elől és hátul is.
Összességében elégedett vagyok a fiúkkal. Ugyanakkor fel kell tudni pörögni a meccs elejére, mert az ilyen lefagyások más meccseken sokba is kerülhetnek.
Köszönjük a szülőknek, hogy ilyen messze is elkísértek, és segítettek minket!

Fotó: Bornyi Márton