U16/A – Debrecen is megvan 5/5

Nemzeti Fiú Kadet Bajnokság, Alapszakasz, Kárpáti Dániel vezetőedző beszámolója:

DEAC KA U16/A – Vasas Akadémia/A  53-64 (13-20, 18-14, 9-13, 13-17)

Vasas: Vajda Z. 17/9, Rosta P. 13, Bartos G. 10/3, Nagy Zs. 9, Hanzély V. 7/3, György J. 6/3, Nagy A. 2, Halasy Ö. -, Ondima W. -, Szabó T. -, Zöldi P. –

Ezen a hétvégén a veretlen DEAC otthonába látogattunk. Számítottunk egy szoros mérkőzésre és így is lett. Vajda Zoli triplájával nyitottuk a mérkőzést és az első negyed végére sikerült 20 pontot szereznünk (13-20). Ezt csak azért jegyzem meg, mert egyik csapat sem tudta ezt a számot elérni később a mérkőzés során, egyik negyedben sem. Igazi taktikai párharc alakult ki, ahol 40 percen át vezettünk, de előnyünket sosem tudtuk 15 pont fölé emelni, egy pillanatig sem tudtunk lazítani. A védekezésünk ismét remekül működött (35 eladott labdát provokáltunk és ellenfelünk 31%-al dobott mezőnyből). Ennek ellenére a hazaiak dobták a legtöbb pontot ellenünk idén (53). Fontos volt látni számomra, egy szoros mérkőzésen is, a csapat karakterét. És nem csalódtam. Taktikailag és támadásban még messze vagyunk a 100%-tól ami ebben a csapatban van, de az év még hosszú és jó úton járunk.

Gratulálok a játékosaimnak, és az ellenfelünknek. További sok sikert kívánok nekik.