U16/A – Egy mindenkiért, mindenki egyért

Nemzeti Fiú Kadet Bajnokság, Alapszakasz, Kárpáti Dániel vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia/A – Szombathelyi Sportiskola U16  98-24 (17-2, 27-4, 24-6, 30-12)

Vasas: Rosta P. 49/3, Zöldi P. 13/3, Nagy Zs. 8, György J. 7/3, Nagy A. 7/3, Sass L. 5/3, Hanzély V. 3/3, Flanek V. 2, Halasy Ö. 2, Ondima W. 2, Erdélyi A. –

Hétvégén U16/A csapatunk a Szombathelyi Sportiskolát látta vendégül. A 2022es évet úgy szerettük volna lezárni ahogy az jellemző ránk, kitűnő védekezéssel és a labda megosztásával támadásban. A védekezés jól működött. 42 eladott labdát provokáltunk ki ellenfelünktől, és csupán 24 pontot tudtak szerezni 40 perc alatt.

Támadásban kicsit váratlanul ért a statisztika a meccs végén, hiszen Rosta Peti 28 perc alatt 49 pontot dobott, 9 támadó lepattanót szedett, emellé még 7 labdát is szerzett és 2 blokkot osztott ki, 3 gólpasszal és 75% mezőny kísérlete mellé végre beírhattuk az év első tripláját is a neve mellé.

Un pour tous, tous pour un !! Vagyis, egy mindenkiért, mindenki eggyért… Ma a csapat megtalálta támadásban az erős embert és ez is csapat munka! Gratulálok a csapatomnak a hibátlan 2022-es évhez és további sok sikert kívánok a szombathelyieknek.