U16/A – Győzelem a Budapesti rangadón

Nemzeti Fiú Kadet Bajnokság, Alapszakasz, Kárpáti Dániel vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia/A – Budapesti Honvéd/A 80-71 (19-12, 17-21, 18-21, 26-17)

Vasas: Korompay H. 23, Halasy Ö. 16, Maszlag T. 11/3, Vadon M. 10, Imre M. 8, Zöldi P. 8/3, Kiss B. 4, Badinier M. -, Elek D. -, Karda A. -, Kovács L. -, Reményi B. –

Kadet csapatunk a Budapesti Honvéd együttesét látta vendégül vasárnap este. A várhatónál is többen ültek a lelátón és véleményem szerint, senki sem bánta meg, hogy eljött ebben a késői időpontban. A két gárda jól ismeri egymást, idén 3 alkalommal találkoztak már, felkészülési tornán és edzőmeccsek alkalmából. Mind háromszor a pestieknek jött ki jobban a lépés.

Nagy energiával kezdődött a mérkőzés, ahol érezhető volt a feszültség és ez ilyenkor pontatlansággal is jár. 3 perc után jött az első vendég időkérés (4-0), majd az előnyünk 7 pontra nőtt 2 perccel később (9-2). A negyed végéig sikerült tartanunk ezt az előnyt (19-12). A második felvonásban ismét jól startolt csapatom, így hasonlóképpen, 3 perc után, jött is a vendég időkérés, (23-17). Ezután a honvéd 1 pontra fel is zárkózott (23-22) a 15. percben. Megtorpant a Vasas gépezet, vendégeink át is vették a vezetést, (25-26, majd 26-28) a 17. perc elején.
De Maszlag majd Zöldi triplái újra felébresztették a lelátót, és így, 3 pontos előnnyel mehettünk az öltözőbe (36-33). A harmadik negyed elején a Honvéd csapata talált először a hálóba, de szokás szerint, a negyed 3. Percében kollégám időt kellet hogy kérjen , hisz újra meg tudtunk lépni 7 ponttal. (44-37), és ahogy ez ilyenkor lenni szokott, a vendégcsapat elkezdte a felzárkózást. Egészen addig, amíg a 3. Negyed végére ki nem egyenlítettek (54-54) 30. perc.

0-0, 10 perc maradt, hogy eldőljön, melyik csapat marad veretlen idén a bajnokságban. Tomi káprázatos 2+1-el kezdett, esik-botlik, a labda átpattan a védője lábai között, kosár jó és a büntető is, (57-54), de ellenfelünk 2+2-vel válaszol és újra átveszi a vezetést (57-58, majd 59-60) 33. perc. Ezúttal, Vasas időkérés következett. Rendeztük a sorokat, majd átvettük a vezetést (61-60). Innen már nem hagytuk ellenfelünket elénk kerülni, és fokozatosan növelni tudtuk előnyünket. Az utolsó 7 percet, 21-11-es mutatóval zártuk.Végeredmény : 80-71 a Budai srácok javára.

Egy jó mérkőzéshez 2 jó csapat kell, gratulálok a Honvéd együttesének, és további sok sikert kívánok nekik.
Gratulálok a csapatomnak ehhez a briliáns győzelemhez. Szerdán és szombaton az OSE ellen lépünk pályára, máris azon van a fókusz.