U16/A – Nagyarányú győzelem Pasaréten

Nemzeti Fiú Kadet Bajnokság, Alapszakasz, Kárpáti Dániel vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia/A – Újpest-MT/A 118-36 (22-10, 33-10, 34-6, 29-10)

Vasas: Korompay H. 32/3, Maszlag T. 18, Zöldi P. 18/12, Halasy Ö. 16, Kovács L. 8, Müller M. 8/6, Vadon M. 8, Elek D. 6, Badinier M. 2, Bükki D. 2, Chapman M. -, Tóth Z. –

U16-os csapatunk, az Újpest MT/A csapatát látta vendégül szombaton. A keretben, mint múlt héten, 3 fiatalabb játékos is szerepelt, mivel 4 idősebb ismét sérüléssel vagy betegséggel szenvedett. Mint múlt héten, a győzelem nem volt kérdéses már a félidőben (55-20), a kérdés inkább az volt, hogy fent tudjuk e tartani a koncentrációt és az energiát ezen a szinten a második félidőben. A válasz igen. A harmadik negyedben mutatott játék, párosulva egy jobb dobószázalékkal, az idei szezon egyik legjobban sikerült 10 perce lett (34-6). Legfőképpen a védekezésünknek köszönhetjük, hogy 45 labdát adattunk el az ellenfelünkkel a mérkőzés során és ebből számtalan gyorsindítást hajtottunk végre. Végeredmény 118-36.

Gratulálok a játékosaimnak, és sok sikert kívánok az Újpest csapatának.