U16/A – Utolsó teszt az U16-nak

EYBL South Conference Qualification Tournament U17, Kárpáti Dániel vezetőedző beszámolója:

U16-os csapatunk végső felkészülési tornáján vett részt a CAMUGO SPORTLAB-ban szervezett U17-es EYBL selejtezőn. A célunk az volt, hogy nálunk fizikálisabb, idősebb, tapasztaltabb csapatok ellen próbáljunk versenyezni, megvalósítani az akaratunkat a pályán ezeket a hátrányokat leküzdve.

Vasas Akadémia – D Lang Academy 88-33 (29-4, 23-12, 19-12, 17-15)

Vasas: Rosta P. 23/6, Sass L. 10/6, Erdélyi A. 9/3, Hanzély V. 9/3, Nagy A. 8, Nagy Zs. 8, Szabó T. 8, Vajda Z. 8, Zöldi P. 3, Wang J. 2, György J. -, Ondima W. –

Az első mérkőzést a svájci D Lang Academy ellen játszottunk. Az első negyed végére kiderült, hogy csapatunk, a játék minden területén előrébb jár mint ellenfelünk. Így 25 pontos előnyre tettünk szert (29-4). A meccs során a különbség csak nőtt negyedről negyedre, a két csapat között, így a végére 55 pontos győzelmet arattunk. (88-33)

Vasas Akadémia – UNIBASKET Lanciano 50-61 (10-22, 6-17, 19-16, 15-6)

Vasas: Nagy A. 12/3, Vajda Z. 12/3, Nagy Zs. 8, Zöldi P. 6, Rosta P. 5, György J. 3/3, Hanzély V. 2, Szabó T. 2, Erdélyi A. -, Ondima W. -, Sass L. -, Wang J. -,

Délután a csoport legerősebb csapata ellen álltunk pályára, az olasz UNIBASKET LANCIANO ellen, amely szerkezetileg megfelelt annak amiért jöttünk. Óriási nyomás alá tettek minket, a pálya mindkét részén. A festékben ellenállhatatlanak voltak, súlyban és magasságban is nehezen tudtuk felvenni a versenyt velük. Az első félidőben már közel 30 pontra nőtt a különbség, de a második negyed végére elkezdtük a felzárkózást (16-39). A félidőben visszatettük a célokat a szemek elé és új erővel vágtunk neki a mérkőzésnek. Így 19 pontot szereztünk a harmadik negyedben, és 15-öt az utolsó felvonásban, ahol ellenfelünknek csak 6 pontot engedélyeztünk. Tíz pont alá is csökkent a végjátékban a különbség, sajnos az idő rövid volt és az elején felszedett hátrány túl nagynak bizonyult. Végül egy 11 pontos vereséget szenvedtünk el. (50-61)

Megyeri Tigers – Vasas Akadémia 57-98 (11-24, 17-26, 17-20, 12-28)

Vasas: Vajda Z. 23/3, Hanzélyi V. 16/9, Szabó T. 16, Rosta P. 11/3, Ondima W. 8/3, Zöldi P. 7/3, György J. 6, Sass L. 6/6, Nagy A. 5/3, Erdélyi A. -, Nagy Zs. -,

Vasárnap az elődöntőt a Megyeri tigrisek ellen játszottuk. Ők egyaránt 1 győzelemmel és 1 vereséggel álltak, az első 2 meccs után. A mérkőzés tétje a döntőbe jutás volt, hiszen vereség esetén újra játszottunk volna a svájci csapat ellen, miközben győzelem esetén az olaszok ellen játszhattunk volna egy színvonalasabb mérkőzést.
Az újpestiek nehezebben szálltak bele a mérkőzésbe, mint a mieink. A védekezésünk ismét megadta a tempót a találkozónak, az első negyedben csupán 11 pontot engedélyeztünk ellenfelünknek, a legtöbbet büntetőkből (24-11). A második negyedben még növeltük az intenzitást és a ritmust támadásban, így már 50 pontnál tartott csapatom a nagyszünetnél (50-28). A döntőbe jutás már nem volt kérdéses, így az összes játékosunk több játéklehetőséghez jutott, amit szépen ki is használtak mindannyian. Végeredmény 98-57, hét különböző játékosom is betalált a három pontoson túlról, ami biztató a szezonra tekintve.

UNIBASKET Lanciano – Vasas Akadémia 82-57 (22-15, 25-9, 15-18, 20-15)

Vasas: Nagy A. 11/3, Rosta P. 10/3, Vajda Z. 8/3, Hanzély V. 7/3, Nagy Zs. 6, Ondima W. 5/3, Sass L. 4, György J. 3, Szabó T. 3, Erdélyi A. -, Zöldi P. –

A döntőben újra az UNIBASKET LANCIANO-val kellett megküzdenünk. Ha szombaton megilletődve álltunk hozzá a mérkőzés elején, ezt nem mondhatjuk el a döntőről. Példásan léptünk a pályára és az első 15 perc teljesen kiegyensúlyozott lett, akkor is ha a 2 magasukat még mindig lehetetlen volt eltávolítani a gyűrű közeléből. Innentől kezdve érezhető volt a fáradság,  negyedik mérkőzés volt 2 nap alatt, de fegyelmezetten és nagy szívvel, odaadással játszottuk le a mérkőzést az utolsó pillanatig. A második félidőt csupán két ponttal veszítjük el (33-35). Végeredmény pedig 57-82.

Összességében a csapat újra egy nagyot lépett előre, a Párizsi majd a Frankfurti összecsapások után és türelmetlenül várjuk a bajnokság első mérkőzését pár napon belül. Innentől kezdve már nem lesz elég jól játszani, az 1000 perces visszaszámlálást elindítjuk. 25 mérkőzés maradt ahhoz, hogy a csapat készen álljon június végére, felvenni a versenyt az ország legjobb csapatai ellen. Büszke vagyok a srácokra, nagyot versenyeztek és kiharcoltàk maguknak a tiszteletet és az ellenfeleink elismerését a pályán.