U16/B – Back to basics

Nemzeti Fiú Kadet Bajnokság, Alapszakasz, Kárpáti Dániel vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia/B – Soproni SI KA SMAFC/B

98-36 (20-10, 13-4, 38-9, 27-13)

Vasas: Rosta P. 17, Zöldi P. 14/6, Sass L. 12/6, Sárik-Veress M. 12/6, Bartos G. 9, György J. 8, Nagy Zs. 8, Szabó T. 6, Hanzély V. 4, Erdélyi A. 4, Halasy Ö. 2, Kiss B. 2

Fiatal kadet csapatunk 2 meccsre készült 2 napon belül.
Első vendégünk, a Soproni SMAFC/B volt pénteken.
Elsődleges célunk az volt, hogy újra 40 percen keresztül védekezzünk. Sajnos az év elején belevetett munka és energia, ami látványos is volt az első mérkőzéseken, picit lecsillapodott és ellenfeleink többször is túlteljesítették a stáb által kitűzött célokat.

Ezért is kell elnézőnek lennünk az első félidőben produkált támadó játékunkkal.
Ezen a mérkőzésen három U14-es játékosunk is pályára léphetett, már a második negyed elején,mind hárman egyszerre és ebben az 5-6 percben ellenfelünk nem tudott egyetlen pontot se szerezni, amely bizonyítja hogy a serdülők is sok figyelmet tesznek a védekezésbe.
A félidőre közel 20 pontos előnnyel vonoltunk vissza 33-14 és itt pontosabb és szervezettebb támadójátékot követeltünk a fiúktól.
Az üzenetet megértették a srácok, hiszen 38 pontot szereztek a harmadik negyedben és 98 pontunk lett a meccs végére.
Mindez úgy, hogy a másnapi mérkőzésre nézve, egyik játékosunk se játszott 21 percnél többet…
19 gólpasszal, mind a 12 játékosunknak sikerült kosarat szerezni mezőnyből.
Gratulálok a csapatnak, játékosaim jól reagáltak támadásban a második félidőben, úgy, hogy védekezésben is betartották szabályainkat, majdnem 40 percen át…