U16/B: Végre elkezdődött!

Nemzeti Fiú Kadet Bajnokság Selejtező I., Katona Róbert edző beszámolója:

Nagyon hosszú szünet után, igencsak kiéhezve, már alig vártuk, hogy elkezdődhessen a
bajnokság és újra hivatalos mérkőzéseket játszhassunk. Szerencsére az elmúlt hétvégén, hazai
pályán megrendezhettük a Nemzeti Fiú Országos Kadett Bajnokság első körös selejtező
mérkőzéseit.

Dávid Kornél KA Aligators – Vasas Akadémia/B 75-72  (24-17, 15-23, 13-11, 23-21)

Vasas: Sávolt Á. 16/6, Kiss-Leizer G. 15, Kozári G. 15/9, Gerlits A. 7/3, Bucskó Z. 6, Szabó S. 5/3, Láposi
M. 2, Ménesi M. 2, Kiss-Luczai B. 2, Váradi Á. 2, Zentay Zs. 2.

Első ellenfelünk a fehérvári csapat volt, akik később meg is szerezték a selejtező kör első helyét.
Egy folyamatosan lüktető, jó mérkőzést játszottunk velük. Az első negyedben magukhoz ragadták
a kezdeményezést és kihasználva jó védekezéseinket követő kizárásaink puhaságát, rendszerint
második szándékból sikerült pontokat szerezniük. Sajnos csak rövidebb időszakokban tudtunk a
megfelelő keménységgel fellépni védekezésben, amit ellenfelünk könyörtelenül ki is használt.
Helyenként viszont mi is megmutattuk, hogy nagyon szép kosárlabdát is képesek vagyunk
játszani, amiből szép kosaraink születtek. Ez mindenesetre a jövőre nézve igen bíztató. A
mérkőzés az utolsó pillanatig nyitott volt, sajnos az egyenlítésre vállalt utolsó dobásunk kimaradt
így a győzelem a fehérváriak kezébe került.

Kiss Lenke KA/A – Vasas Akadémia/B 55-107 (14-30, 14-21, 9-30, 18-26)

Vasas: Gerlits A. 20, Zentay Zs. 18, Sávolt Á. 14, Váradi Á. 14, Kozári G. 12/3, Békési M. 8, Kiss-Luczai
B. 7, Ménesi M. 6, Láposi M. 3, Szabó S. 3, Kiss-Leizer G. 2.

Következő ellenfelünk a korábban látottak alapján egy veszélyes ellenfélnek tűnt. Ennek
megfelelően már az első perctől szerettük volna tudatosítani bennük, hogy nálunk
vendégeskednek. Jó vendéglátóként sokkal harcosabban és keményebben védekeztünk, aminek
meg is lett a gyümölcse. Ez a szellemiség támadásban is segített minket, mivel rengeteg könnyű
kosarat tudtunk szerezni és magabiztos támadásokat tudtunk vezetni. Pont ez a keménység és
akarat volt az, ami az első meccsen sajnos, csak helyenként jelent meg. Egy végig kontrollált
mérkőzésen sikerült megszereznünk első hivatalos győzelmünket a 2020/2021-es évadban,
aminek nagyon örültünk.

Vasas Akadémia/B – Budafoki KK 95-31 (15-12, 23-2, 34-12, 23-5)

Vasas: Váradi Á. 15/3, Kozári G. 11, Sávolt Á. 10, Ménesi M. 12, Gerlits A. 9, Szabó S. 9, Láposi M. 8,
Sárik-Veress M. 8, Békési M. 5, Kiss-Leizer G. 4, Kiss-Luczai B. 4.

A legnagyobb tanulsággal ez a mérkőzés bírt. Talán látva azt, hogy ellenfelünk győzelem nélkül áll
ebben a selejtező körben, túl nagy bizakodásra adott okot a fejekben. Rosszul kezdtük a
mérkőzést és nem a megfelelő mentalitásban tettük a dolgunkat. Ennek meg is lett az eredmény
és egál mérkőzést játszottunk az első negyedben. Ezt követően sikerült visszarázódni az általunk
kitűzött kosárlabda céljaink irányába és azt a megalkuvást nem tűrő kosárlabdát a pályára vinni,
amit a jövőben is alkalmazni szeretnénk. Az első negyedet leszámítva jól kosárlabdáztunk, de egy
mérkőzés, nem csak három negyedből áll, ami erősebb csapatok ellen visszaüthet…