Nemzeti Fiú Kadet Bajnokság, Alapszakasz, Róth Norbert vezetőedző beszámolója:

SZEDEÁK U16/A – Vasas Akadémia/B 82-63 (25-8,13-12,20-19,24-24)

Vasas: Karai B. 11/3, Hamar A. 10/3, Dávid R. 9/3, Horváth D. 8, Tóth Z. 7/3, Nagy B. 5/3, Badinier M. 4, Bóné L. 3, Chapman M. 3, Cozma P. 3/3, Gál O. -, Majsai Cs. -,

A negyedik fordulóban idegenbe látogattunk a Szeged otthonába.
Tudtuk, hogy nem lesz könnyű mérkőzés, van egy magas játékosuk, aki ponterős. Az első negyedben kissé későn eszmélve, nem működött a csapatvédekezésünk, nem voltunk élesek és ez meg is látszott az eredményen. A második játék részre már több védőlepattanót tudtunk szedni és voltak szerzett labdáink is, a második negyedben már sikerült felzárkózni pontok tekintetében, de azt a 10-12 pontos hátrányt, ami az első negyedben össze szedtünk, a mérkőzés végéig kitartott. Így is sikerült ellenfelünket 30 eladott labdára kényszerítenünk, ami pozitívum. Az első negyedet kivéve látszott a csapatomon, hogy küzd védekezésben, amint ki tudjuk terjeszteni négy negyedre azt, hogy mind a pályán lévő öt játékosunk maximális koncentrációval védekezésben, akkor megint előbbre tudunk lépni egyet. Kár azért az első negyedért, hazai pályán egy szorosabb mérkőzésre számítok.