U18: Fizikális meccsen vágtunk vissza

Nemzeti Fiú Junior Kiemelt Bajnokság nyugati csoport, Faragó Péter vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia – Alba Fehérvár 59-53 (7-13, 14-14, 19-14, 19-12)

Vasas: RADICS 15/3, Jenei 8, Horváth 13/6, VERES 11/6, Bartha 3.

Cserék: Szopkó -, Kódor -, Gászner 9, Honti -.

Volt miért visszavágni az Albának. 41 ponttal voltak jobbak nálunk az első egymás elleni mérkőzésen. Meződi Patrik nem tudta vállalni a játékot, sajnos ahogy az első egymás elleni meccsen, most is keveset tudott mutatni magából, de ez változni fog  a jövőben, nem kockáztattuk a játékát és az egészségét. Most az Alba jött 2 kulcsjátékosa nélkül, gondolom tudták, hogy nehéz meccs vár rájuk, miután Pécsen is vereséget szenvedtek. Nálunk Vadász Adorján sem állhatott rendelkezésre, neki a szezon hátralévő részét is ki kell hagynia sajnálatos keresztszalag műtét miatt. Ezúton is várjuk vissza Adót. Somogyi Viktor pedig a lelátóról nézte társait, úgyhogy a hiányzók kiegyenlítették egymást. A meccs kapkodással kezdődött a részünkről, az Alba talán kevesebbet kapkodott, ezért volt az előny. Kihagyott ziccerek, kidolgozatlan helyzetek és a szokásos támadólepattanók engedélyezése. Kicsi görcs, de a védekezési stabilitás nem volt rossz. A félidőre nagy dolgok nem változtak, talán kiemelhető hogy jobban támadtunk betörésből is és kezdett járni a labda. A harmadik negyed hozta az áttörést. Elkezdtünk sebességgel kosárlabdázni, egyéni jó teljesítmények után megosztottuk a labdát és jobb helyzeteket vállaltunk. A védekezésünk stabilizálódni látszott, a lepattanókkal még mindig volt gond. Látszott hogy az Alba csak nagy nehézségek árán jut a gyűrűig el, jöttünk fölfelé. A negyedik negyed roppant fizikális játékot hozott. Amint utolértük az ellenfelet, egyből átlendültünk a holtponton és egy ilyen kevés pontot hozó meccsen egy 7-0 futás el is döntötte azt. Pár jó védekezés és indítás valamint tudatosan lejátszott figura elég is volt. Kialakult a csapatok között a 8-10 pontos különbség. A beszámoló felületesen adja vissza a történteket, így meg kell jegyezzek néhány dolgot. 53-36-ra elvesztettük a lepattanó harcot. 20-4-re a támadó lepattanót. Az Alba 71 mezőnykísérletet hajtott végre, mi a második félidőben hajtottunk végre annyit mint ők, az elsőben jelentősen le voltunk maradva. Mi döntött ma a mi javunkra mégis?

A mérkőzés 35. percében még 47-47 volt az állás. Innen egy 12-6 futást csináltunk, melyben az ellenfél csak büntetőből és a végén hagyott könnyű ziccerekből volt eredményes. Mutat valamit nekem, hogy a csapat a negyedik negyed közepén volt a legkoncentráltabb. Az első meccsen túlzónak találtam a 41 pontos különbséget, most sem reális a hiányzók és a mi hiányzóink miatt, de úgy gondolom visszavágtunk és okozhatunk nehéz pillanatokat majd nekik később. Mindazonáltal, hogy Pintér Attilát idézzem, a Pécs és hazai Alba és idegenbeli Falco meccs után azt mondom, hogy a játékosok bizony fejlődtek!