U18: Fontos győzelem egy jó Kaposvár ellen

Nemzeti Fiú Junior Bajnokság Alapszakasz, Stephen Arigbabu beszámolója:

Kaposvári SI  – Vasas Akadémia 70-87 (14-23, 19-17, 21-22, 16-25)

Vasas Akadémia: Kelemen Á. 22, Dunai Z. 23/15, Cseh B. 4, Lakatos M. 11/3, Horváth B. 11/3, Várszegi Á. 10/6, Bartha Zs. 6, Fodor Á. 2, Pleesz Á. 4,

Az év első U18-as mérkőzésén Kaposvárra utaztunk. Kemény meccsre számítottunk, hiszen a Kaposvár a négybe kerülésért küzd és nekünk is fontos volt ez a meccs.
Az első negyedet jól indítottuk és kialakítottunk egy 8-10 pontos előnyt, de eltávolodni jobban nem tudtunk. Hol felzárkózott az ellenfél hol elléptünk, így 7 pontos előnnyel vonulhattunk el a félidőre. A harmadik negyedet nem kezdtük jól, pontatlanok voltunk, könnyű kosarakat kaptunk, így az előnyünk 1 pontra csökkent, de hamar stabilizáltuk a védekezést és a támadást, így újra 8 pontra növeltük az előnyt. A negyedik negyedben a védekezésünknek köszönhetően sok labdát szereztünk és a befejezéseknél is pontosabbak voltunk, így egy 17 pontos, magabiztos győzelmet arattunk

Fotó: Bornyi Márton