U18 – Fontos győzelem

Nemzeti Fiú Junior Bajnokság, Alapszakasz, Stephen Arigbabu vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia – FALCO-VE KC/A

78-69 (23-18, 26-21, 17-15, 12-15)

Vasas: Filipovic I. 16/3, Pleesz Á. 15, Major B. 15/3, Cseh B. 10, Várszegi Á. 10/3, Pleesz G. 6, Bérces D. 4, Tóth B. 2, Szilágyi Á. -, Bartha Sz. -, Lugossy Á. –

2021.11.14-én a Falco-VE KC/A csapatával mérkőztünk meg. Tudtuk, hogy egy erős csapat ellen játszunk hazai pályán, így fontos a győzelem. Az első negyedben a támadás remekül ment, azonban védekezésben ejtettünk néhány hibát ami ahhoz vezetett, hogy 18 pontot kaptunk, de sikerült felül kerekedni és 5 pontos előnnyel kezdtük meg a második negyedet. A negyed menete hasonló volt, támadásban hoztuk a szintet, viszont a védekezést még mindig nem sikerült helyre tenni így a második félidőt 49-39-es állással kezdtük. A harmadik negyedben sikerült jobban védekezni, így 15 pontot kaptunk, de a támadás alábbhagyott , ezért ezt a játékrészt csak 2 pontos előnnyel zártuk, így az utolsó negyedet 66-54-es állással kezdhettük meg. A negyedik negyedben a védekezés szintén rendben volt, viszont támadásban nem tudtunk annyit hozzátenni mint az meccs eddigi részén így az utolsó játékrészt 12-15-re zártuk, ennek ellenére az előző negyedekben felépített előny elég volt a győzelemhez. Összességében a második félidőben sokkal jobb védekezést mutattunk és csak 30 pontot engedtünk az ellenfélnek, szép meccset játszottunk, de egy kicsit jobb koncentrációval és büntetőzéssel nagyobb arányú győzelemre tehettünk volna szert, de ennek ellenére sikerült hozni a hazai győzelmet a Falco csapata ellen (78-69).