Fiú junior bajnokság Felsőházi rájátszás, Faragó Péter vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia – Mafc 71-68 ( 19-12, 12-21, 23-12, 17-23)

Vasas: Radics 22, Jenei 3, Meződi 6, Bartha 22, Kódor 4.

Cserék: Veres 5/3, Horváth 7/3, Hanzély 2, Soogyi -, Honti-.

A mérkőzés előtti estét megelőzte egy U20 mérkőzés ahol az U18-as játékosaink is  érdekeltek voltak. Kevés pihenő után, nagyobb sebességgel kezdtünk mint a vendégek. A meccs további részében inkább a faultok és a birkózás dominált. Ellenfelünk 68 pontjára jutott 42!! büntetőkísérlet. A mi oldalunkról 2 ritmusváltás elég volt a győzelemhez, ami nettó kettő és fél óra alatt született meg. Nagy energiákat mozgósítottunk az első és a harmadik negyedben. A többi kettőben adaptálódtunk az ellenféléhez. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez, ezzel biztosan 4 között végzünk az playoffban.

Mafc – Vasas Akadémia 85-76 ( 20-24, 22-10, 26-24, 17-18)

Vasas: Radics 23/3, Meződi 3, Jenei 10, Kódor 8, Bartha 16.

Cserék: Kiss 3, Honti 3/3, Hanzély -, Somogyi 3, Dunai 1, Veres 6.

A két csapat közti második mérkőzésen remekül kezdtünk az elején, majd a hazai csapat talált be párszor a semmiből. Ezután problémák akadtak védekezésben is, nem voltunk hajlandóak küzdeni sem visszafutni. Itt kialakult egy 14 pontos differencia a csapatok között. Innen letámadásra váltottunk, de kis fellángolás után erőlködés lett a vége. Megérdemelt hazai győzelem született, nem fektettünk a mai nap annyit a mérkőzésbe mint kellett volna. Ezen felül csak 2-3 elfogadható teljesítmény jött tőlünk. Kissé azt éreztem hogy csak túl szeretnénk lenni a mérkőzésen. Egy-egy perc jó védekezés pedig nem volt elég a továbbiakban. Ezzel együtt U20 és U18 viszonylatban a harmadik meccsünk volt 3 nap alatt, érthető volt a játékosok fásultsága. A hazaiak jobban akarták a győzelmet, gratulálok nekik.