U18: Nem csak nyertünk, de a különbségre sem lehet panasz

Nemzeti Fiú Junior Bajnokság Alapszakasz, Stephen Arigbabu beszámolója:Vasas Akadémia – DEAC KA  84-47 (21-19, 25-6, 16-12, 22-10)

Vasas : Lakatos M. 11/6, Kelemen Á.21, Horváth B. 9/3, Cseh B. 6/6, Major B. 5, Bartha Zs. 14, Németh B. 6/6, Pleesz Á. 2, Várszegi Á. 10/6,

A visszavágó következett Debrecen ellen immár hazai pályán. Mindenképpen vissza szerettünk volna vágni az idegenben elszenvedett 11 pontos vereségért. A mérkőzést idegesen kezdtük, s bár a védekezésünk nem volt rossz, de túl sok (7) támadó lepattanót engedélyeztünk ellenfelünknek, így csak 2 pontos vezetéssel zártuk az első negyedet. A második negyedre a védekezésünk és a kizárások is összeálltak, amit a mindössze 6(!) kapott pont is mutat. A félidőben 21 pontos előnnyel mehettünk az öltözőbe. A második félidőt szerettük volna ott kezdeni ahol abba hagytuk az első félidőben. Többnyire támadásban voltak pontatlanságaink, de így is tudtuk növelni az előnyünket így egy magabiztos vezetéssel mehettünk a záró negyedre. Az utolsó negyedre ismét összeállt a védekezésünk és a támadásunk is egyaránt, így egy nagyarányú, 37 pontos győzelmet arattunk ellenfelünk felett. Külön öröm, hogy minden pályára lépett játékosunk tudott pontot szerezni. Innentől viszont a keddi, Rátgéber Akadémia elleni mérkőzésre koncentrálunk, ahol ismét győztesen szeretnénk elhagyni a pályát