U18 – Végéig kiélezett küzdelem

Nemzeti Fiú Junior Bajnokság, Alapszakasz, Harald Stein vezetőedző beszámolója:

DEAC KA U18/A – Vasas Akadémia/A  67-63 (23-12, 20-22, 14-16, 10-13)

Vasas: Pleesz G. 15/3, Bartos G. 14/3, Szilágyi Á. 9, Bérces D. 8, Kiss-Leizer G. 8, Szabó S. 4, Hanzély V. 2, Tsengiwe Y. 2, Bartha Sz. 1, Bucskó Z. –

A Debrecen volt az egyetlen csapat, akik ellen még nem játszottunk, nagyon vártuk már ezt a meccset. A sok betegség és sérülés miatt hiányos kerettel álltunk neki a mérkőzésnek, de ez nem vette el a kedvünket, nyerni mentünk Debrecenbe. Nem kezdtük jól a játékot, az első negyedben sok könnyű ziccert engedtünk meg ellenfelünknek, így gyorsan 10 pontos hátrányba kerültünk. A második negyedben sem tudtunk közelebb kerülni, a félidő így 43-34-re zárult. A második játékrészben többé-kevésbé sikerült úgy játszanunk, ahogy szerettünk volna, folyamatosan csökkentettük a különbséget. Feljavult védekezésünknek köszönhetően a meccs utolsó perceiben 1-2 pontos lemaradásban voltunk. Végül nem sikerült megnyeri a meccset, de úgy gondolom, hogy megálltuk a helyünket, ezekből a mérkőzésekből tudunk tanulni.