Fiú junior bajnokság Felsőházi rájátszás, Faragó Péter vezetőedző beszámolója:

Szolnoki KA – Vasas Akadémia 77-63 ( 18-20, 19-15, 19-19, 21-9)

Vasas: Jenei 9/3, Radics 12, Horváth 6/3, Kódor-, Bartha 22.

Cserék: Kelemen 2, Kiss 6/6, Veres 6, Honti -.

A két MAFC elleni mérkőzés után látogattunk Szolnokra. A jelenlegi alapszakasz elsővel már játszottunk és itthon 15 pontos győzelmet arattunk. Sajnos azon a mérkőzésen szerepeltek közül Meződi és Gászner sem tarthatott velünk sérülés miatt. Remekül kezdtünk a mérkőzést, a Szolnok kezdőjében 4 alacsonyabb játékos volt, ami lehetőséget adott hogy Bartha Ákos érvényesüljön már a meccs korai szakaszában. Az ellenfélben Pallai kezdett agresszívan, a félidőre 19 pontnál járt, nem nagyon tudtuk neki nehézzé tenni a támadásait. Nálunk a kidolgozott helyzetek sem mentek be de szépen tartottuk magunkat. Rendkívül fizikális meccs volt, a játékvezetők mindkét oldalon hagyták a küzdelmet, amihez mi jobban adaptálódtunk szerintem. A második félidőben a Pick ad rollok mögé tett emberek kezdtek betalálni a sarokból, így ugyan Kelemen Ádi kikapcsolta Pallait, de a saroktriplák a félig kidolgozott helyzetekből fájtak. Váltottunk védekezésben és csapdákkal valamint agresszív egész pályás letámadással visszakapaszkodtunk a mérkőzésbe. Itt azonban a mi ellentámadásainkból rengeteg eladott labda és technikai képzetlenség érkezett ( ezen a szinten), így nem tudtunk élni a kínálkozó lehetőséggel. Ha nagyon leegyszerűsítem a dolgot akkor azt tudom mondani, hogy két csapat őrült 1:1 és rohanás bajnokságából a jobban triplázó nyert. Voltak nálunk kimondottan gyenge és erős egyéni teljesítmények is. Kiemelem a csapatot azért, mert már sokkal jobban nézünk ki idegenben erős csapatok otthonában mint ahogy kinéztünk pár hónapja. Ez bizakodásra ad okot. Kicsit jobb dobóteljesítménnyel akár szorosabb is lehetett volna. Gratulálok a hazaiaknak a győzelemhez, találkozunk a legjobb 8 között.

Fotó: Bornyi Márton