U18/B: Nagy küzdéssel győzelem

Fiú Junior Regionális, Közép régió, Felsőház,  Palánk Bálint vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia/B – Zsíros Akadémia Kőbánya 79-73 (16-15, 20-18, 19-26, 24-14)
Pakányi 9/3, Vadász 9, Veres 14/12, Jenei 9/3, Kódor 2, Bartha 14, Lakatos 10, Hanzély 12/6.

Szombati iskolai nap után találkoztunk a Kőbányával. Nagy küzdés volt jellemző az egész mérkőzésen, mindkét csapat nagyon agresszívan lépett pályára. Az egész csapat jó teljesítménye kellett a győzelemhez, összesen 59 lepattanót szedtünk csapat szinten, kiemelendő Bartha 18 lepattanója (5 védő, 13 támadó), illetve Veres lepattanózása is, aki 13-mat kapott le a levegőből. 16 gólpasszunk volt melyből Jenei és Pakányi 6-6-tal vette ki a részét. Fontos pillanatokban szerzett pontokat Lakatos, illetve Hanzély 2 triplája is kulcsszituációkban jött a 4. negyedben. Vadász és Kódor betegség után vállalták a játékot, Vadász 9 pontja és 7 lepattanója mellett Kódor 2 lélektanilag is fontos pillanatban jött blokkal vetette észre magát.
Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok, több hiba jellemezte ekkor a játékunkat. 5 eladott labdánk volt ebben a negyedben, melyből könnyű kosarakat kaptunk. A második negyedre fordulva valamelyest javult játékunk képe, sokkal pontosabban játszottunk támadásban, védekezésben azonban még többnyire elkéstünk, illetve a besegítések sem voltak a helyükön. 3 pontot sikerült a szünetre átmenteni. A harmadik negyedben is folytatódott a nagy küzdelem, a 25. percben 46-46 volt az állás. Minden döntésnek hatalmas súlya volt, örülök, hogy nem remegtek meg ekkor a kezek. A negyed végén azonban 2 hiba megbosszulta magát, az ellenfél gyorsindításból szerzett 4 gyors pontot, és ugyanennyi fórral ment a kis szünetre. A negyedik negyedben nem volt eladott labdánk, és okos, taktikus és türelmes játékkal, sikerült akaratunkat az ellenfélre erőltetni. A végjátékban Jenei triplájával 2 pontos előnyünknél 1 perccel a vége előtt eldöntötte a mérkőzést.
Örülök a győzelemnek, gratulálok a srácoknak és a Kőbányának is, jó mérkőzést játszottunk!