U20: Az első negyedet leszámítva jó teljesítmény támadásban és védekezésben

U20 Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság, Alapszakasz, Stephen Arigbabu vezetőedző beszámolója:

Nyíregyháza BS U20 – Vasas Akadémia U20  54-81 (21-16, 12-16, 13-24, 8-25)

Vasas: Fodor Á. 7/3, Németh B. 7/3, Gászner F. 2, Krasovec Á. 16/3, Farkas A. 15/6, Meződi P. 5, Dormán B. 13, Kódor T. 10, Tóth B. 6/6

2021 február 24-én a Nyíregyháza Blue Sharks U20-as csapatával mérkőztünk meg. Ez nem egy szokványos meccs volt, hiszen nem ezzel a kerettel szoktunk játszani, négyen lejöttek hozzánk a felnőtt csapatból. Az első negyed nehézkesen ment, nem volt összeszokva a csapat, nem volt kémia. Ebben a játékrészben 21 pontot kaptunk. A második negyedben sokat fejlődött a játékunk, csapatként támadtunk, és a védekezés is  sokat fejlődött, így ebben a negyedben csak 12 pontot kaptunk. Az első félidőt 1 pontos hátránnyal zártuk, ehhez nagyban hozzájárult a gyenge lepattanózásunk. A második félidő kicsit döcögősen indult, de a harmadik negyed felénél sikerült meglépnünk tíz ponttal. A meccs végére már remek volt a csapatjáték, így sikerült egy szép győzelemmel zárnunk a meccset. Összességében egy jó mérkőzést játszottunk, a védekezéssel a pattanókon kívül nem volt probléma, és a végére a támadásban is belejöttünk, így a végeredmény 54-81 lett a mi javunkra.