U20: Bátor teljesítmény egy jó Honvéd ellen

U20 Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság, Alapszakasz, Stephen Arigbabu vezetőedző beszámolója:Bp. Honvéd SE U20 – Vasas Akadémia U20 80-67 (21-13, 17-15, 29-7, 13-32)

Vasas: Fodor Á. 2, Dormán B. 14/6, Horváth B. 3/3, Gászner F. 8/3, Kelemen Á.11, Cseh B. 13/9, Lakatos M. 5/3, Dunai Z. 2,  Várszegi Á.5/3, Bartha Zs.4, Pleesz Á. –

Bár még 24 óra sem telt el a csütörtöki U18 mérkőzésünk óta, a következő mérkőzés várt már ránk. Az ellenfelünk az idősebb és tapasztaltabb játékosokból álló Honvéd volt, amely veretlenül vezeti a csoportunkat. A mérkőzést jól kezdtük, de sajnos a félidő végéig 13 eladott labdát hoztunk össze. Ez idő alatt a védekezésünk viszont jól működött, így a Honvéd csak 38 pontot tudott szerezni a meccs első felében. A harmadik negyedben, de az egész második félidőben már sokkal jobban vigyáztunk a labdákra és mindössze négyszer adtuk el, de ugyanakkor sok könnyű lehetőséget is elpuskáztunk. A Honvéd ezekből a hibákból épített fel előnyt, a hibáink után gyorsan lőtték fel a labdákat és szereztek könnyű ziccereket, valamint extrém jól dobták a hármasokat (4/7), így 29-7-re nyerték meg ezt a negyedet. Pozitív dolog viszont – és ez egyúttal megmutatja csapatunk karakterét is -, hogy  nem adták fel a srácok a mérkőzést és a legvégsőkig küzdöttek. Az utolsó negyedben a védekezésünk ismét stabillá vált, támadó oldalon pedig elkezdtük értékesíteni a hármasokat és ziccereket (2 pontosok 6/8, hármasok 6/11). Ennek eredményeképpen jól küzdő csapatunk az utolsó negyedet 32-13-ra megnyerte.