Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság, Alapszakasz, Faragó Péter edző beszámolója:

Vasas Akadémia -Nyíregyháza  79-90 (18-29, 25-14, 19-28, 17-19)

Vasas: Meződi 5/3, Fodor 10/6, Lakatos 17, Kelemen 8, Kódor 5/3.

Cserék: Radics 10, Dunai 8/6, Bartha 14, Gászner 2.

A csapat egyszerűen nem volt készen játszani a meccs elején. Túl sok könnyű kosarat és fault plusz 1-es szituációt kínáltunk fel ellenfelünknek. Ebben a helyzetben ellenfelünk fizikalítása túl sok volt nekünk. A helyenként 4 év korkülönbség nyilvánvalóan kidomborodott. Ez nem kifogás, csak látni kell hogy koncepció szerint követünk egy utat amelyben 16 éves játékosok mérkőzések helyenként 20-21 évesekkel is.Véleményünk szerint ebből később profitálhatnak a játékosok. Nem megy minden egyszerre. A második negyedben sikerült jobban védekeznünk, ez nagyobb ritmust adott nekünk támadásban is. 25 dobott és 14 kapott pontunk is erre enged következtetni. A harmadik negyed hasonló volt mint az első. Ezen az intenzitáson és versenyszellemen amin voltunk nehéz küzdeni. Hozzátartozik hogy ebben a periódusban, 11/6 triplával nehezítették a dolgunkat a vendégek. A 9-11 pontos kényelmes differencia a mérkőzés végéig megmaradt. A meccs tanulsága számunkra , hogy a helyes hozzáállással és hittel olyan csapatokkal is tudunk versenyezni mint a mai ellenfelünk.