U20: Mindenki hozzátett valamit a győzelemhez

U20 Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság, Alapszakasz, Stephen Arigbabu vezetőedző beszámolója:(12-17, 12-22, 14-29, 8-29)

Beszterce KK U20 –  Vasas Akadémia U20  46-97 (12-17, 12-22, 14-29, 8-29)

Vasas: Németh B. 7/3 , Kódor T. 14, Meződi P. 11, Gászner F. 6, Horváth B. 11/3, Tóth B. 11, Várszegi Á. 11, Pleesz Á. 4, Bartha Zs. 10, Kelemen Á. 6, Lakatos M. 6

2021.04.23-án a Beszterce KK U20-as csapata ellen játszottunk. A meccset kezdhettük volna jobban is, de az első negyed végére sikerült egy öt pontos előnyt felépíteni (12-17). A második negyedben a védekezésben tartottuk a szintet, azonban öt ponttal többet sikerült dobnunk, így az első félidőt 15 pontos előnnyel zártuk (24-39). A harmadik negyedben remekül játszottunk, a védekezés továbbra sem változott, 14 pontot szerzett az ellenfél, mi viszont 15-tel többet (14-29). Az utolsó negyedben sikerült fönt tartani a szintet, nem fáradtunk el. Az ellenfél itt már csak 8 pontot szerzett, mi pedig megint 29-et, így a meccset több mint 50 ponttal megnyertük (46-97). Vigyáztunk a labdára, csak 11-et adtunk el, emellé 19-et szereztünk és ezek nagy részét sikerült is kosárra váltani. Összességében egy nagyon jó meccset játszottunk, ott voltunk védekezésben és támadásban is, de főleg a második félidőben végzett munkánk végett arattunk ekkora győzelmet.